Budżet Gminy Kalwaria Zebrzydowska został zasilony dotacją w kwocie 1 mln 140 tys. zł. Jest to dofinansowanie do wybudowanej już Hali Sportowej w Kalwarii. Teraz te pieniądze będą dzielić burmistrz i radni. Jest pomysł by środki trafiły w większości do Kalwarii.

W ramach powstałych oszczędności w Małopolskim Regionalnym Programie Operacyjnym poprzedniej perspektywy finansowej został ogłoszonych przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Magistrat poinformował właśnie, że  Zespół Pozyskiwania Środków Zewnętrznych przystąpił do prac związanych z pozyskaniem dodatkowych funduszy i złożony został wniosek o dofinansowanie wykonanego zadania dotyczącego: Budowy Hali sportowej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wniosek został rozpatrzony pozytywnie, została podpisana umowa o dofinansowanie na kwotę: 1 140 000,00 zł. Projekt został rozliczony – informuje Urząd Miasta

Jak wszyscy doskonale wiemy Hala Sportowa w Kalwarii Zebrzydowskiej została oddana do użytku w październiku 2014 roku, teraz udało się pozyskać część środków. Całkowity koszt budowy wyniósł 5 mln 775 tys.  złotych.

Teraz do budżetu Gminy Kalwaria Zebrzydowska trafiła kwota  1 mln 140 tys. zł. pozyskana z dotacji, w najbliższych tygodniach burmistrz i radni będą te środki dzielić.  Jak podzielą te środki na razie nie wiadomo.

Jest to zwrot na miasteczko i tutaj od mądrości wysokiej rady zależy jak podzielić. Propozycja jest by część pozostała w mieście, a część na dokończenie budowy Sali w Stanisławiu Dolnym, co pozwoli na odciążenie budżetu i środki które są zarezerwowane na Stanisław mogą być przeznaczone na jakieś projekty unijne – mówił burmistrz Augustyn Ormanty

O podziale tych środków na najbliższej Sesji zdecydują radni.

Uważam, że te środki w powinny zostać przeznaczone na inwestycje w bazę sportową w Kalwarii, a szczególnie na dokończenie rewitalizacji Kalwarianki, zresztą jest już gotowy projekt na wykonanie szatni i przyziemienia – mówi radny Marcin Zadora

Warto dodać, że na jednym, ze spotkań z mieszkańcami Kalwarii burmistrz Ormanty mówił właśnie o dokończeniu remontu Kalwarianki i środkach na budowę Skateparku i to są pomysły, które zyskują akceptacje samych mieszkańców.

 • kalwarianin

  A ja uważam, że dobrze że się inwestuje w bazę sportową Kalwarii. przecież to będzie służyć wszystkim nie tylko kalwarianom. ty brodzianinie też możesz przyjść i skorzystać – każdemu wolno.

 • brodzianin

  a dlaczego w większości do Kalwarii. przecież gmina to nie tylko Kawaria. to oburzające. kalwaria kwitnie a inne miejscowości w gminie są traktowane po macoszemu.

 • Brat Mateusz

  Pasu to ty se załóż na szyje i wara od Kalwarianki.

 • wadi

  a propos wypadków, marketów, biedronki i innych….
  Nie może być tak, że inwestor budując market czy inny obiekt nie zapewnia sobie bezpiecznego dojazdu. A potem (po wpływem wypadków) szantażuję…wybudujcie mi lepszy dojazd. Rejon tego marketu, to wyłączna sprawa inwestora i GDDK. To jest droga krajowa i Kalwarii nic to tego. A koszty powinien ponosić inwestor, GDDk powinno co najwyżej umożliwić przebudowę.

 • obywatel gminy

  Budynek klubowy wraz z hotelem to tak naprawdę niedokończona inwestycja i urząd powinien te środki właśnie tam ulokować, do sprawnego funkcjonowania tego obiektu są potrzebne nowe szatnie i strefa odnowy, niewykonanie tych prac będzie strzałem w kolano i ciągle będziemy do niego dokładać.
  Niemałe środki na funkcjonowanie obiektu przeznacza CKSiT bo obiekt nie jest rentowny i nie będzie póki wszystkie plany nie zostaną wykonane. Zainwestowana kwota zwróci się w ciągu kilku lat i o tym trzeba pamiętać a nie o sympatiach kibicowskich.

 • Ojciec Mateusz

  Po co inwestować w coś, co nie niesie żadnego pożytku dla innych?
  Domyślam się kto jest obrońcą Kalwarianki, ale jaki sens pakować pieniądze teraz okręgówkę?
  Dzisiaj kolejny wypadek (stłuczka) przy wjeździe do Biedronki, może to powinno dać do myślenia o rozwiązaniu problemu zjazdu do sklepu i zapobieganie następnym wypadkom, niż pakowanie pieniędzy w coś co nie przynosi żadnego pożytku dla innych.
  Pis joł dla najlepszych grajków którzy odeszli do Serii A, tam chociaż płacą XD

 • MKS

  Mateuszu , nie kompromituj się . Utrzymanie zespołów młodzieżowych kosztuje 100 tys rocznie , zapytaj Burmistrza i pseudo rady ile dali MKS KALWARIANCE!! Nie mieszaj zespołu seniorów z dotacją . Sponsorem klubu jest firma Markat czy Mebloforn oraz Klub Stu!! Wychowankowie co odeszli nie nadawali się na ten poziom rozgrywkowy . Wysokie mnie manie o sobie i za 500 złotych stypendium nie będą grali . No to pokończyli z grą lub poszli do Seria A

 • Ojciec Mateusz

  Inwestycję w Kalwariankę?
  Do klubu, z którego będą się śmiały teraz wszystkie okoliczne kluby jak szybko po wywalczeniu awansu WYCHOWANKAMI, można roztrwonić budżet ściągając grajków z Krakowa na pół sezonu po to, żeby popadać w większe długi. Jest tyle lepszych inwestycji w Kalwarii, np wydzielenie pasu dla skręcających na ulicę Kolejową na światłach, na odnowę tzw. ” plantów „, a dokładniej tych zabawnych ławek bez oparcia lub śmierdzących żulami. Lub zawszę można zmienić dobry chodnik na nowszy, jeżeli nie ma co robić z pieniędzmi 😀

 • podatnik

  Przeznaczyć tylko na Światowe Dni Młodzieży. Będziemy mieli lepsze oko u kardynała.