Premier Beata Szydło z rezerwy Rady Ministrów przeznaczyła 1 mln zł na budowę Sali w Stanisławiu Dolnym. Poinformował o tym na ostatniej Sesji Rady Miasta burmistrz Augustyn Ormanty.

Augustyn Ormanty mówił, że 31 marca został przyjęty w Kancelarii Premiera przez minister Beatę Kempę i Premier Beatę Szydło, po tym jak wcześniej zabiegał o dofinansowanie z rezerwy Rady Ministrów na  budowę Sali sportowej w Stanisławiu Dolnym.

To wszystko wymagało pewnej rekomendacji, ze strony Pana Wojewody i przygotowania bardzo precyzyjnego harmonogramu prac, to wszystko zostało przygotowane, sprawa dotarła na Radę Ministrów do Pani Premier i Premier w marcu przydzieliła 1 mln zł. Chcemy też budowę Sali zakończyć w tym roku i jest szansa, że może zostać oddana do użytku jeszcze w tym roku – mówił burmistrz Augustyn Ormanty

Cześć osób uważa, że nie bez znaczenia w takim a nie innym podziale środków miała wizyta obecnej premier w czasie kampanii wyborczej właśnie w Stanisławiu Dolnym.

Warto przypomnieć, że Gmina Kalwaria Zebrzydowska  otrzyma 905 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego na budowę sali przy Zespole Szkół nr 8 w Stanisławiu Dolnym. Tak zdecydowali radni podczas poniedziałkowej sesji sejmiku  Województwa Małopolskiego.

Do Gminy Kalwaria Zebrzydowska pieniądze trafią w dwóch transzach w 2016 – 400 tys. zł, a w 2017 – 505 tys. zł.

W czasie ostatniej Sesji radni z wolnych środków przekazali na jej budowę 550 tys. zł. Taki montaż finansowy może sprawić, że Sala może zostać oddana do użytku jeszcze w tym roku.

Sala ma kosztować 3 mln 484 tys. zł, poza Salą gimnastyczną przy Zespole Szkół nr 8 w Stanisławiu Dolnym ma powstać zaplecze z biblioteką i świetlicą.

{Foto:premier.gov.pl}

  • wiocha

    A dlaczego tylko Stanisław Dolny dostał? Ny też chcemy. może Szydło do nas przyjedzie i zobaczy ile u nas potrzeb. Stanisław jest dość bogaty. Są w naszej gminie o wiele uboższe wioski .

  • Kalwarianin

    Dokładnie, tyle kasy dostać to nie lada wyczyn, jak jeszce strefa będzie to już wyśmienicie.

  • wujo czesiu

    Krzyczycie, że macie złego burmistrza, który mimo najwyższego (habilitacyjnego) wykształcenie nie umie mówić, co się okazuje, że znalazł drogę do 2 kobiet w czerni i … dostał po audiencji wielkie pieniądze. I co nie narzekajcie, Stradomski nie dostał, Cimrowa (mimo koleżeńskości z premierką) nie dostała. A tu Ormanty, zaargumentował i uzyskał bilet nawet na nową kadencję. Bo taki zapobiegliwy i potrafi się zachować i przekonać. Swoją drogą, kupił nowe ubrania, guziki zapina wg zasad. Ot, uczy się.