W Kalwarii Zebrzydowskiej w „Starym Kinie”  trwa  przedświąteczny kiermasz z Kreatywną Kalwarią. To inicjatywa nowo powstałej grupy, która już teraz zapowiada kolejne wydarzenia kulturalne. 

Grupa Kreatywna Kalwaria powstała w październiku 2016 roku. Inspiracją do jej powołania były słowa papieża Franciszka wypowiedziane podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016: „…trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło…”

Kreatywna Kalwaria powstała z inicjatywy twórców-amatorów, którzy trzy lata temu działali przy Towarzystwie Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej. Z wielką radością informujemy, że działalność twórcza została wznowiona przy Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Przybyło nam kilku ciekawych, nowych członków, a stan grupy wynosi w tym momencie 17 osób.

Pierwszą imprezą zorganizowaną przez nas będzie Kiermasz Przedświąteczny, na który serdecznie zapraszamy do budynku Starego Kina w dniach 16 i 17 grudnia. Nie jesteśmy grupą zamkniętą, zapraszamy wszystkich pasjonatów twórczości zainteresowanych nasza działalnością – mówią członkowie grupy Kreatywna Kalwaria 

Na Kiermaszu można znaleźć piękne i atrakcyjne przygotowane wyroby, które ozdobią świąteczny stół, mogą też być doskonałym prezentem dla najbliższych. Warto w najbliższą sobotę wybrać się do „Starego Kina” w Kalwarii.

Kiermasz  Przedświąteczny będzie trwał jeszcze w sobotę od 9:00 do 18:00, jak nie macie jeszcze planów na prezenty i ozdoby świąteczne gorąco zachęcamy by odwiedzić ten kiermasz zapewne znajdziecie coś dla siebie. 

 

 

https://i1.wp.com/kalwaria-zebrzydowska.pl/images/stories/promocja/kreatywna-kalwaria.jpg?resize=472%2C667