Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Kalwarii Zebrzydowskiej 19 i 16 latka  podejrzanych o kradzież z włamaniem do garażu i budynku gospodarczego w Zebrzydowicach z którego skradli dwa motory i sprzęt elektromechaniczny. 

W dniu 2 marca 2016 r. policjanci z kalwaryjskiego komisariatu Policji zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z garaży i budynku gospodarczego w miejscowości Zebrzydowice.

Sprawcy  z wnętrza garażu skradli dwa motory m-ki  WSK, a następnie udali się do budynku gospodarczego gdzie dokonali kolejnej kradzieży sprzętu elektromechanicznego „pilarek do drewna, oraz silnika z  tzw „ trójkołowca”

Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady działania włamywaczy, zebrali wszystkie niezbędne informacje i zajęli się poszukiwaniami sprawców.

Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że z włamaniem mają związek dwaj mieszkańcy gminy Kalwarii Zebrzydowskiej.

Funkcjonariusze sprawdzili ich miejsca zamieszkania gdzie ujawnili i zabezpieczyli część skradzionego mienia co potwierdziło ich związek z przestępstwem.

Policjanci rewiru dzielnicowych działając wspólnie z funkcjonariuszem referatu kryminalnego w Kalwarii Zebrzydowskiej zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Kalwarii Zebrzydowskiej 16 i 19-letniego, podejrzanych o kradzież z włamaniem do garażu i budynku gospodarczego, z którego skradli sprzęt elektromechaniczny – informuje Wadowicka Policja  

Obaj zostali zatrzymani, natomiast skradzione mienie zwrócone właścicielowi. Aktualnie policjanci sprawdzają czy sprawcy dokonali  również innych podobnych czynów.

19-latek zostanie rozliczony karnie, a o losie nieletniego sprawcy rozstrzygnie Sąd Rodzinny i Nieletnich w Wadowicach.