Już po raz siódmy w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się zawody szermiercze  w których uczestniczyli młodzi zawodnicy z całej Polski. Turniej o „Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej” w szpadzie sportowej, zorganizowany przez Klub Szermierzy „Grass-Hopper Kalwaria” pod patronatem Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej, odbył się w minioną sobotę i niedzielę.

W zawodach uczestniczyło blisko 200 zawodników w wieku od 8 do 17 lat z większości krajowych klubów szermierczych. Zawody rozegrano zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Szermierczego z podziałem na pięć kategorii wiekowych: junior młodszy, młodzik, dzieci, zuch i skrzat. Konkurencja na zawodach była bardzo mocna a walki szermiercze, prowadzone pod okiem doświadczonych sędziów, były emocjonujące.

W poszczególnych kategoriach wiekowych chłopców zwyciężyli: Jan Waśko PKSzerm Warszawa (skrzat), Wojciech Wójcik UKS Kosynier Gliwice (zuch), Marcin Siwek KS Szpada Wrocław (dzieci), Igor Grzelak SKS Flesz Świdnica (młodzik), Paweł Urban MKS Gryf Mielec (junior młodszy). Wśród dziewcząt najlepsze były: Lena Nitner RMKS Rybnik (skrzat), Magdalena Budnik UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie (zuch), Roksana Dyl UKS Zawisza Katowice (dzieci), Antonina Halemba UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie (młodzik), Cecylia Cieślik PKSzerm Warszawa (junior młodszy).

Zawodnicy gospodarzy SKS Grass-Hopper Kalwaria zdobyli łącznie 3 medale. Kamila Biela w najmłodszej kategorii dziewcząt wywalczyła drugie miejsce, Alicja Goczał w kategorii młodzik zdobyła brązowy medal a w kategorii dzieci chłopców drugie miejsce zajął Piotr Włodarczyk. Ponadto w pierwszej dziesiątce swoich kategorii uplasowali się reprezentujący kalwaryjski klub Artur Leśniak (5 miejsce w kat. skrzat), Mikołaj Adamczyk (5 młodzik), Paweł Włodarczyk (7 zuch), Szymon Wodniak (9 młodzik), Wiktoria Gibas (9 młodzik), Kacper Biela (10 skrzat).

Wszystkie dzieci które chciałyby spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportu zapraszamy do klubu Grass-Hopper Kalwaria. Zajęcia prowadzone są we wszystkie dni powszednie w godzinach popołudniowych w Domu Strażaka w Brodach. Zapraszamy również osoby dorosłe do sekcji amatorskiej prowadzącej zajęcia w ramach wolnego czasu i zdrowego trybu życia. Więcej informacji na stronie www.szermierka-kalwaria.pl – mówi Maciej Wodniak z SKS Grass-Hopper Kalwaria

 

  • MKS

    Faworytem tego derbowego spotkania są goście z Przytkowic. Bilet 10 zeta !

  • muki

    Weekendowe mecze pilkarskie druzyn powiatu wadowickiego i tak w IV Lidze Ryczow wyjezdza do Proszowic,a Beskid do Węgrzcanki i trudno wskazac faworytow.W V Lidze derby powiatu Kalwarianka z Przytkowicami i faworytami beda gospodarze z Kalwari,natomiast Sosnowianka wyjazd ma do Suchej i faworytem Sosnowianka tam nie bedzie.W A klasie Wadowice przystapia w roli faworyta do spotkania z Zawoja,a Inwald z Krzeszowem,a Chocznia z Brzeznica.W B klasie Iskra Klecza podejmuje Jastrzebianke,a Wysoka zmierzy sie z Jaroszowicami.