Szermierze z Kalwarii świętowali już 4 lata istnienia klubu SKS Grass-Hopper.   Zawodnicy kalwaryjskiego klubu mają się czym pochwalić bo na ich koncie jest już ponad 170 medali.

W sobotę szermierze z Kalwarii Zebrzydowskiej świętowali czterolecie istnienia klubu SKS Grass-Hopper. Kilku nowych zawodników miało okazję po raz pierwszy uczestniczyć w mini zawodach podczas zorganizowanego turnieju mikołajkowego.

Pierwsze miejsce zajął na nim Michał Płaczek, drugi na podium był Ireneusz Filek, trzeci Józef Stankiewicz, czwarty Jurek Stankiewicz, zaś piąte miejsce wywalczył Franciszek Graczyk. Walki sędziowali Mikołaj Radosz oraz Dawid Dębicki, asystentka Mikołaja Karolina Biela.

Zawodnicy kalwaryjskiego klubu mają się czym pochwalić bo na ich koncie jest już ponad 170 medali w ciągu ostatnich 4 lat.

Na ostatnich zawodach w sobotę (12.12) we Wrocławiu Karolina Biela zdobyła brązowy medal w III Pucharze Polski Juniorów Młodszych, w którym startowało 105 zawodniczek.

W kategorii mężczyzn reprezentantom klubu poszło też całkiem nieźle, Dawid Dębicki zajął 27 miejsce, a Mikołaj Radosz uplasował się na miejscu 60, startujących zawodników było 119.

To były ostatnie zawody w tym roku, teraz zawodników czeka obóz zimowy i pierwsze zawody w styczniu, bardzo ważne bo Puchar Europy Juniorów Młodszych – informuje nas Katarzyna Dębickaz Klubu SKS Grass-Hopper

{zdjęcia: SKS Grass-Hopper}