dawca-film84

Do udziału w Dniach Dawcy Szpiku w Kalwarii i Wadowicach zachęcają znani i lubiani w okolicy muzycy, aktorzy, sportowcy i artyści – ambasadorzy Akcji. Nie zabrakło też Lili i wolontariuszy. Wczoraj nagrywano film promujący akcje będzie można go zobaczyć z początkiem czerwca.

 

Przypomnijmy w zeszłym roku w czasie Dnia Dawcy przeprowadzonych w Wadowicach i Jaroszowicach zarejestrowało się niemal 1500 osób.

W tym roku wolontariusze planują podobną akcję – tym razem zostaną one przeprowadzone w Wadowicach – 21 czerwca i Kalwarii Zebrzydowskiej – 28 czerwca.

Wolontariusze rozpoczynają właśnie kampanię promującą Dni Dawcy na terenie naszego powiatu. Jednym z elementów promocyjnych będzie klip video – zachęcający do udziału w akcji wzięli w nim udział znani i lubiani w okolicy muzycy, aktorzy, sportowcy i artyści.

W filmie pojawią się osoby wszystkim dobrze znane z ekranów telewizyjnych, osiągające sukcesy sportowe i muzyczne w kraju i za granicą: Łukasz Świrkfinalista programu Mam Talent, Angelika Kotuczestniczka IV edycji The Voice of Poland, Lena Czechowiczpółfinalistka Bitwy na głosy, Sara Silva i pochodzący z Barwałdu Górnego Mateusz Stawowy – finaliści programu „Got to Dance – Tylko Taniec”, Sebastian Wątroba – aktor znany głównie z serialu W-11, zespoły Roots Rocketspółfinaliści tegorocznej edycji Must Be The Music, Hatbreakersfinaliści programu X-Factor.

Wierzymy że Dzięki zaangażowaniu wielu osób znanych i lubianych, którzy zostali ambasadorami naszej wspólnej akcji kolejne osoby dołączą do grona potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych przez co zwiększa szanse osób chorych na nowotwory krwi – mówi Franciszek Sarapata mówi główny organizator akcji

Wszyscy oni są ambasadorami akcji i przekonują, że warto pomagać i angażować się w tę akcję, część z nich jest już potencjalnymi dawcami, a pozostali zostaną nimi podczas Dni Dawcy Szpiku

W filmie zobaczymy również Lilianę Fila Lila, która pół roku temu przeszła przeszczepie komórek macierzystych od 29 letniego Niemca z Kolonii, który zarejestrował się w bazie niemieckiego DKMS. Lila z każdym dniem czuje się lepiej, ale cały czas musi bardzo uważać i dbać o swoje zdrowie.

Bardzo dziękuje wszystkim, którzy już są jakiejkolwiek bazie dawców, a teraz zachęcają innych jak nasi ambasadorzy. Wierzę, że dzięki tej akcji kolejne osoby dołączą i w razie potrzeby pomogą swoim bliźniakom genetycznym – mówi Lila Fila

W filmie pojawiają się też Agata, Bartosz i Magda oni już dali szanse na życie swoim bliźniakom genetycznym z USA i Grecji i Austrii. Jak mówią – To nic nie kosztuje i nie boli, a można komuś uratować życie. O swojej historii mówi też Magda z Leśnicy, która rejestrowała się na akcji w Izdebniku

W tym roku wolontariusze pragną dotrzeć do jak najszerszego grona osób, które mogłyby być zainteresowane rejestracją, a nie miały np. takiej możliwości z różnych przyczyn w zeszłym roku. Energię i zapał wolontariuszy akcji także będzie można zobaczyć na filmie.

Dzień Dawcy w Wadowicach odbędzie się na wadowickim rynku w sobotę 21 czerwca, a tydzień później, 28 czerwca Dzień Dawcy zorganizowany zostanie w Kalwarii Zebrzydowskiej na placu przed kościołem parafialnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.