kopernnik15-1

Dziewczyny z ZSiPO im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej osiągnęły sportowy sukces. W Turnieju Wojewódzkim wywalczyły trzecie miejsce w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Wcześniej wygrały eliminacje powiatowe i rejonowe. Tym samym dziewczyny z Kopernika pokazały jaki mają potencjał.

Finał Wojewódzki Małopolskiej Licealiady Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt zorganizowano w hali sportowej przy ulicy Nadbrzeżnej w Nowym Sączu, wystąpiły w nim najlepsze drużyny z województwa, które wcześniej przeszły przez sito eliminacji. Na Turnieju wystąpiła ekipa piłkarek ręcznych z popularnego „Kopernika”.

Drużyny w finale wojewódzkim rywalizowały w dwóch grupach, grając każdy z każdym 2×10 min. Do finału awansowały po dwie najlepsze drużyny.

Dziewczyny z Kopernika pewnie poradziły sobie w rozgrywkach w grupie i awansowały do fazy medalowej, ostatecznie wywalczyły brązowy medal.

By zakwalifikować się do finałów wojewódzkich zespół dziewczyn z Kopernika najpierw wygrał eliminacje powiatowe, a później dziewczyny okazały się najlepsze w rozgrywkach rejonowych rozgrywanych w Olkuszu i tym samym ekipa dziewczyn z „Kopernika” zapewniła sobie udział w finale wojewódzkim, gdzie zajęła trzecie miejsce w Województwie.

 

Gratulujemy dziewczynom z Kopernika osiągniętego wyniku i być może ten sukces spowoduje, że w Kalwarii Zebrzydowskiej powstanie sekcja piłki ręcznej.

Drużynę piłkarek ręcznych z ZSiPO im. M. prowadzi przez Anna Bednarz

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1.miejsce – Zespół Szkół nr 1 w Nowym Sączu
2.miejsce – XI Liceum Ogólnokształcące w Krakowie
3.miejsce – ZS i PO w Kalwarii Zebrzydowskiej
4.miejsce – Zespół Szkół w Niepołomicach
5.miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu
6.miejsce – Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie