eleni98

Wyjątkowy koncert, wyjątkowa artystka, wyjątkowy nastrój tak publiczność określała występ Eleni na scenie CKSiT. Kalwaria tym spotkaniem w dostojnym gronie przypomniała o pierwszej rocznicy kanonizacji Jana Pawła II, na koncercie był obecny biskup Damian Muskus.


To spotkanie z Eleni, jedną z najpopularniejszych w Polsce piosenkarek na długo pozostanie w pamięci przybyłych na ten koncert, a trzeba podkreślić, że Eleni ma w naszej okolicy bardzo duże grono odbiorców, Sala Widowiskowa CKSiT zapełniła się do ostatniego miejsca.

Koncert został zorganizowany z okazji I rocznicy Kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II, na to wydarzenie przybył Biskup Damian Muskus, Ojciec Kustosz Sanktuarium Azariasz Hess, ks. proboszcz Wiesław Cygan, burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty i ponad 200 mieszkańców Kalwarii Zebrzydowskiej.

Artystka mająca za sobą występy na scenach w Polsce i za granica, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Szwecji czy Australii powitana została gromkimi brawami przez licznie zgromadzoną publiczność, piosenkarce udało się stworzyć przepiękny klimat.

W blisko dwugodzinny koncercie piosenkarka zaśpiewała utwory z jej najnowszej płyty, ale też jej najbardziej znane utwory, były też greckie piosenki, nie mogło też zabraknąć utworu, który został stworzony i zaśpiewany Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

Wszyscy razem bez względu na wiek zgodnie odgadywali kolejne tytuły piosenek, śpiewając razem i wtórując artystce, która nie mogła ukryć z tego powodu radości. Trudno było nie ulec wrażeniu, że takie tytuły jak „Miłość jak wino”, „Nic miłości nie pokona”, „Troszeczkę ziemi….” czy „Coś z Odysa” wszyscy zgromadzeni doskonale znają.

Na zakończenie koncertu Eleni w towarzystwie biskupa Damiana Muskusa, kustosza o. Azariasza Hessa i burmistrza Augustyna Ormantego, wraz z publicznością wykonała „Barkę”.

Wszyscy zgromadzeni na tym koncercie zaśpiewali gromkie „Sto lat“ piosenkarce, kalwaryjski koncert Eleni odbył się w przeddzień jej urodzin i z tego też powodu piosenkarka została zasypana kwiatami i życzeniami.

Dla tych wszystkich, którym nie udało się przybyć na ten koncert mamy dobrą wiadomość, Kustosz Seminarium O. Azariasz Hess już teraz zaprosił wszystkich na następny koncert Eleni w Kalwarii Zebrzydowskiej, odbędzie się 13 sierpnia w Kalwaryjskim Sanktuarium.