biego87

120 osób pobiegło w Charytatywnym biegu na Golgotę w ten sposób wsparli chorą Olę, w czasie imprezy prowadzono zbiórkę środków na leczenie dziewczynki. W tym biegu najważniejszy był udział, ale organizatorzy zadbali o to by najlepsi i szczęśliwcy otrzymali też nagrody.

 

Trasa biegu należała do naprawdę wymagających liczyła 4,5 km. metę biegu zaplanowano na Górze Ukrzyżowania, co warte odnotowania wszyscy uczestnicy ukończyli bieg i wszyscy zmieścili się w limicie czasowym, pomimo ze była to trudna trasa nikt nie narzekał.

I Charytatywnym biegu na Golgotę podzielono na trzy kategorię: klasyczny bieg canicross czyli bieg z psem przy pasie i marsz Nordic Walking, z podziałem na kobiety i mężczyzn.

W każdej z tych kategorii najbardziej widoczni byli zawodnicy UKS „Sokolik” z Przytkowic, którzy nie tylko w większości kategorii zajęli czołowe miejsca a też wyróżniali się kanarkowymi strojami, bardzo solidną grupę stanowili też koleżanki i koledzy Oli ze szkoły w Barwałdzie.

Najwięcej uczestników wystartowało w klasycznym biegu, a marsz Nordic Walking przyciągnął na start pokaźną liczbę startujących nawet ze śląska.

Każda z osób startujących już poprzez udział w biegu wsparła chorą dziewczynkę wykupując cegiełkę – numer startowy, a po biegu spośród wszystkich numerów startowych rozlosowano atrakcyjne nagrody sportowe, a główną nagroda był rower górski.

Przed rozpoczęciem Biegu w intencji Oli odprawiono Mszę Świętą, była tez pamiątkowa fotografia wszystkich uczestników z dziewczynką, która w dzisiejszym dniu była najważniejsza.

Cieszymy się że aż 120 osób wystartowało w biegu, wszyscy startujący ukończyli bieg w dobrych czasach. Chcemy podziękować wszystkim uczestnikom i tym którzy nam pomagali, bardzo serdecznie dziękujemy Ojcom z Sanktuarium za możliwość zorganizowania biegu w tak wyjątkowym miejscu – mówi jeden z organizatorów Bartłomiej Chotowicki

Do organizacji I Charytatywnego biegu na Golgotę poza CKSiT, USK „Sokolik”, Burmistrzem Miasta włączyły się też Warsztaty Terapii Zajęciowej z Zebrzydowic przygotowali oni wyjątkowe medale, nad bezpieczeństwem na trasie czuwali strażacy z OSP Przytkowice i Policjanci z Kalwarii Zebrzydowskiej, akcję wsparli też sponsorzy min: firma Kamax.

Jak informują organizatorzy udało się zebrać 2180 zł, które w niedzielę zostały przekazane na leczenie Oli podczas Majówki w jej rodzinnej miejscowości.

Głównym celem biegu była zbiórka funduszy na leczenie Oli. U Oli cztery lata temu wykryto guza na pniu mózgu, miejsce nieoperacyjne. Założono jej zastawkę komorowo – otrzewnową, jednak, okazało się, że guz urósł i trzeba ja było operować, po operacji nie wybudziła się, po tygodniu została przewieziona z intensywnej terapii na odział neurochirurgii, gdzie przebywała 4 tygodnie.

W styczniu stan Oli znacznie się poprawił, dziewczynka wybudziła się. Wymaga jednak intensywnej terapii ruchowej i logopedycznej. W dalszej perspektywie także turnusu rehabilitacyjnego. Obecnie Aleksandra jest leczona na Oddziale Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, gdzie przez rok czasu musi przyjmować chemie.

W niedzielę 17 maja na placu przy plebani w Barwałdzie Dolnym odbędzie się festyn ” Majówka z sercem” początek o godz. 14:00 tam też będzie prowadzona akcja wsparcia dla Oli.

Zaplanowano tam sporo atrakcji będzie muzyka na żywo w wykonaniu zespołu ” Waligóry”, Loteria fantowa, Pokazy motocyklowe ” Grey Wolves ”, Dmuchane zjeżdżalnie, Malowanie twarzy, Pokaz karate ” Oyama Karate ”, Licytacja atrakcyjnych gadżetów, Występy artystyczne dzieci, Gry i zabawy dla dzieci i rodziców, Słodki bufet – zachęcamy do udziału tej majówce i wsparcia Oli.