lmzakrzow

Uczniowie Gimnazjum w Zakrzowie reprezentujący powiat wadowicki zdobyli Mistrzostwo Województwa Małopolskiego wygrywając finał wojewódzki XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Zawody odbyły się 12-13 maja w Mikluszowicach (powiat bocheński). Startowali mistrzowie powiatowi z całej Małopolski.

Drużyna z Zakrzowa – w składzie: Dominik Krystian, Damian Radomski, Filip Pająk z opiekunem Bogdanem Radwanem, zdobyła przepustkę do krajowego Finału Turnieju BRD.

Reprezentanci z Gminy Stryszów będą uczestniczyć w finale krajowym w trudnej roli faworytów, gdyż obecni zakrzowscy gimnazjaliści mają już na swoim koncie tytuł Mistrza Polski /zdobyty w 2012 r. w kategorii szkół podstawowych – wówczas prowadzeni przez opiekuna Tomasza Gębalę z SP Stronie/.

W każdych zawodach uczniowie startują w 5 konkurencjach: test wiedzy z przepisów ruchu drogowego, test ze skrzyżowań, pokonywanie rowerowego toru przeszkód, pokonywanie miasteczka ruchu drogowego, praktyczne udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zwycięska drużyna z Zakrzowa od lat należy do krajowej elity w tych zawodach. Mają na swym koncie kilka medali w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

Największy dotychczasowy sukces osiągnęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stroniu w 2012 roku zdobywając tytuł Mistrzów Polski. Teraz uczniowie reprezentujący gimnazjum w Zakrzowie chcą powtórzyć sukces z 2012 roku.