policja7

Dotychczasowy zastępca komendanta Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej Krzysztof Szuster będzie od 1 marca kierował Policją w Kalwarii Zebrzydowskiej. Podinsp. Krzysztof Szuster właśnie odebrał nominację na Komendanta Komisariatu.

Po odejściu na emeryturę dotychczasowego Komendanta podinsp. Marka Błachuta, od d 1 grudnia 2014, policjantami w Kalwarii, kierował właśnie podinsp Krzysztof Szuster, dlatego też powierzenie kierowania komisariatem Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej nie było zaskoczeniem.

Do Kalwarii Zebrzydowskiej z nominacją na Komendanta Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej przyjechał mł. insp. Piotr Dziekanowski Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach, który sam nie tak dawno bo w październiku 2014 r. został powołany na szefa powiatowej Policji.

Wręczenie nominacji dla podinsp Krzysztofa Szustera na szefa policji w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się w „Starym Kinie”, list gratulacyjny na ręce nowego komendanta przekazał burmistrz Augustyn Ormanty.

Zmiana na stanowisku komendanta to nie jedyna zmiana w Kalwaryjskiej Policji, a szykują się kolejne.

Mł. insp. Piotr Dziekanowski Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach na zastępcę komendanta komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej wskazał nadkom. Fryderyka Mamcarczyka, a pełniącym obowiązki kierownika referatu Kryminalnego został asp. sztab. Artur Studnicki dotychczasowy kierownik Rewiru Dzielnicowych.

Spotkanie było też okazją do podsumowania ubiegłego roku pracy Policjantów. Komendant Powiatowy mł. insp. Piotr Dziekanowski, zwrócił uwagę policjantom z Kalwarii, że muszą oni popracować nad wykrywalnością przestępstw i poprawić statystyki swojej pracy, bo wyniki nie są dobre, oczekuje od nich że w kolejnych latach będą zdecydowanie lepsze.

Wymagający i bardzo konkretny szef Powiatowej Policji w Wadowicach, zwracał uwagę na pracę policjantów, która powinna być służebna wobec społeczeństwa, mówił też z zaniedbań jakie mogą popełnić w swojej pracy policjanci nie będzie wytłumaczenia, samorządowców prosił natomiast o wsparcie.