dawca-film3

Zobacz zwiastun filmu promującego Dni Dawcy w Wadowicach i Kalwarii, cały film pojawi się z początkiem czerwca. W filmie do udziału w Dniach Dawcy Szpiku zachęcają znani i lubiani w okolicy muzycy, aktorzy, sportowcy i artyści – ambasadorzy Akcji. Nie zabrakło też Lili i wolontariuszy.

Wolontariusze prowadzą kampanię promującą Dni Dawcy na terenie naszego powiatu. Jednym z elementów promocyjnych będzie klip video – zachęcający do udziału w akcji wzięli w nim udział znani i lubiani w okolicy muzycy, aktorzy, sportowcy i artyści. Przygotowywana jest też kolejna akcja promocyjna – szczegóły niebawem.

W tym roku wolontariusze pragną dotrzeć do jak najszerszego grona osób, które mogłyby być zainteresowane rejestracją, a nie miały np. takiej możliwości z różnych przyczyn w zeszłym roku.

Energię i zapał wolontariuszy akcji można już zobaczyć na kilkusekundowym filmie, który jest tylko zajawką filmu, już po tych kilku sekundach można się przekonać że będzie ciekawie – zobacz video.

 

W filmie pojawią się osoby wszystkim dobrze znane z ekranów telewizyjnych, osiągające sukcesy sportowe i muzyczne w kraju i za granicą: Łukasz Świrkfinalista programu Mam Talent, Angelika Kotuczestniczka IV edycji The Voice of Poland, Lena Czechowiczpółfinalistka Bitwy na głosy, Sara Silva i pochodzący z Barwałdu Górnego Mateusz Stawowy – finaliści programu „Got to Dance – Tylko Taniec”, Sebastian Wątroba – aktor znany głównie z serialu W-11, zespoły Roots Rocketspółfinaliści tegorocznej edycji Must Be The Music, Hatbreakersfinaliści programu X-Factor.

 

Wierzymy że Dzięki zaangażowaniu wielu osób znanych i lubianych, którzy zostali ambasadorami naszej wspólnej akcji kolejne osoby dołączą do grona potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych przez co zwiększa szanse osób chorych na nowotwory krwi – mówi Franciszek Sarapata mówi główny organizator akcji

Wszyscy oni są ambasadorami akcji i przekonują, że warto pomagać i angażować się w tę akcję, część z nich jest już potencjalnymi dawcami, a pozostali zostaną nimi podczas Dni Dawcy Szpiku

W filmie zobaczymy również Lilianę Fila Lila, która pół roku temu przeszła przeszczepie komórek macierzystych od 29 letniego Niemca z Kolonii, który zarejestrował się w bazie niemieckiego DKMS. Lila z każdym dniem czuje się lepiej, ale cały czas musi bardzo uważać i dbać o swoje zdrowie.

 

W filmie pojawiają się też Agata, Bartosz i Magda oni już dali szanse na życie swoim bliźniakom genetycznym z USA i Grecji i Austrii. Jak mówią – To nic nie kosztuje i nie boli, a można komuś uratować życie. O swojej historii mówi też Magda z Leśnicy, która rejestrowała się na akcji w Izdebniku

Dzień Dawcy w Wadowicach odbędzie się na wadowickim rynku w sobotę 21 czerwca, a tydzień później, 28 czerwca Dzień Dawcy zorganizowany zostanie w Kalwarii Zebrzydowskiej na placu przed kościołem parafialnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.