Gmina Kalwaria Zebrzydowska z otrzyma 905 tys. zł na budowę sali przy Zespole Szkół nr 8 w Stanisławiu Dolnym. Tak zdecydowali radni podczas poniedziałkowej sesji sejmiku  Województwa Małopolskiego.

Do Gminy Kalwaria Zebrzydowska pieniądze trafią w dwóch transzach w 2016 – 400 tys. zł, a w 2017 – 505 tys. zł. Cała inwestycja ma kosztować  3 mln 484 tys. zł.

Do podziału było ponad 16,6 mln zł – tyle wynosi limit środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, które w marcu br. przyznało Małopolsce ministerstwo sportu i turystyki.

Dzięki tym środkom na listę zadań w Wieloletnim Programie Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Małopolskiego  przyjęto 25 nowych zadań, a wśród nich budowę sal gimnastycznych, boisk czy stadionów w całym regionie, 905 tys. zł trafi do Stanisławia Dolnego.

Jak przedstawił radnym podczas poniedziałkowej sesji sejmiku Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego, wśród 25 nowych zadań znalazły się m.in. budowa sali gimnastycznej przy Domu Harcerza w Krakowie, hali sportowej w Kamionce Wielkiej, krytego lodowiska w Białej Niżnej czy remont szkolnego boiska w Muszynie.

Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to do końca 2016 w Stanisławiu Dolnym powstanie nowa sala gimnastyczna wraz z zapleczem biblioteką i świetlicą. 

Wcześniej Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej rozstrzygnął przetarg na budowę Sali gimnastycznej  będzie 3 mln 484 tys. zł, ma powstać do końca 2016 r.

Poza Salą gimnastyczną przy Zespole Szkół nr 8 w Stanisławiu Dolnym ma powstać zaplecze z biblioteką i świetlicą

  • troll

    „Magistrat przekazał właśnie wykonawcy teren pod budowę”.Panie Baluś przecież sala gimnastyczna już stoi, trwa krycie dachu, budowę rozpoczęto w zeszłym roku, jakieś nieaktualne informacje