Wraz z początkiem marca 2015r. na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczęła działalność akademia piłkarska, której twórcą jest absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, trener II klasy, szkoleniowiec grup młodzieżowych MKS Kalwarianka, obecnie zawodnik Garbarni Kraków – Tomasz Liput.

Pomysł powstania szkółki zrodził się przy nawiązaniu współpracy z Akademią Piłkarską Wieliczka, w której młodzi adepci piłki nożnej mają możliwość trenować już od 2012 r.

Brak tego typu działalności na terenie naszej gminy (dla dzieci w wieku 5-6 lat), przyczyny sportowe oraz chęć kształtowania pozytywnych postaw u młodych graczy stał się impulsem do utworzenia organizacji, której celem jest profesjonalne szkolenie piłkarskie, prowadzone w miłej i przyjaznej atmosferze, ścisła współpraca z rodzicami przy jednocześnie niezbyt wysokim obciążeniu finansowym (60 zł/miesiąc).

Akademia Piłkarska wychodzi naprzeciw potrzebom społeczeństwa gminy Kalwaria, starając się aktywizować ruchowo, rozwijać dzieci pod względem sportowym, a także dać możliwości ujawnienia się talentu piłkarskiego, które bez wątpienia drzemią w niejednym młodym mieszkańcu.

Zajęcia piłkarskie odbywają się na hali sportowej (przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej) lub na orliku w każdy wtorek i czwartek w godzinach 16:30 – 17:30.

Wystartował Fanpage na Facebooku naszej Akademii, który mamy nadzieję będzie żywym miejscem wymiany poglądów oraz łatwej komunikacji.

Odsyłamy do strony internetowej www.facebook.com/apkalwaria , która przybliży Państwu projekt tworzony na terenie Gminy.

Reasumując Akademia Piłkarska zaprasza wszystkich chętnych chłopców w wieku 5-6 lat do nauki gry w piłkę nożną, zgodnie z myślą przewodnią: „Trenuj i baw się razem z nami”.

Zapisy oraz informacje pod numerem telefonu: 798-711-355.

{Art. sponsorowany}