Pamiętacie Julcie, dla której blisko rok temu zorganizowano Turniej piłki nożnej. Julcia nadal potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Fundacja Pomóc Więcej organizuje zbiórkę środków pieniężnych, prowadzona jest też zbiórka nakrętek.

Julia urodziła się z zespołem Westa. Pierwsze ataki wystąpiły już w pierwszym tygodniu jej życia, co w dużej mierze wpłynęło na obecny ciężki stan Julii. Obecenie Julia ma 7 lat. Wciąż nie stabilizuje pozycji głowa-tułów, centralnie jest bardzo wiotka, obwodowo napięcie jest podwyższone.

Zły stan spowodował porażenie czterokończynowe. Zachłystywania podczas karmienia wywoływały liczne, ciężkie w przebiegu zachłystowe zapalenia płuc, co w konsekwencji skończyło się założeniem Juli w 2011 r. pozaustrojowej gastrostomii (PEG).

Julia jest dzieckiem leżącym, wymagającym stałej opieki i pomocy w wykonywaniu czynności dnia codziennego. Nie siedzi, nie przyjmuje pozycji pionowej, nie mówi, nie wodzi oczami. Nerw wzrokowy w zaniku. Pragniemy zebrać środki na rehabilitację i poprawę jakości życia Julii.

Sylwia Roman z Fundacja Pomóc Więcej zorganizowała zbiórkę na rzecz Julki, akcja szybko zyskuje darczyńców na Facebooku wystarczy tylko polubić wydarzenie na FB i wpłacić pieniądze na konto chorej dziewczynki.

Zobacz i polub wydarzenie na Facebook – Akcja dla Julci <3

 

Każdy kto polubi wydarzenie deklaruje, że wpłaci 10 zł może to być oczywiście większa kwota, na bieżąco można też śledzić jaką kwotę udało się już zebrać, można też zobaczyć co u Julki. Obecnie zbieramy na turnus rehabilitacyjny dla Julci. Mamy 2740 zł, a brakuje jeszcze 5160. Całkowity koszt 3 turnusu to 7 tys. 900 zł. Potrzebujemy 516 osób, które wpłacą co najmniej  po 10 zł – mówi Sylwia Roman z Fundacji Pomóc Więcej i dodaje Pamiętajcie, że na konto Juleczki można zawsze wpłacać pieniążki  i nie muszą to być wielkie kwoty, bo dzięki małym gestom robi się wielkie rzeczy.

W Centrum Rehabilitacyjnym Fiszer Julka ćwiczyć będzie za pomocą specjalistycznych kombinezonów. Kosmiczny skafander Adeli powstał dla potrzeb kosmonautów. Ćwiczyli w nim mięśnie po powrocie z wielomiesięcznych pobytów na orbicie.

Później zaczęto go wykorzystywać w rehabilitacji. Do Polski trafił najpierw do Mielna dzięki Rosjanom. Korzystały z niego m.in dzieci z mózgowym porażeniem  i dorośli po udarach.

Ćwiczenia muszą trwać 3 godziny dziennie przez 4 tygodnie, by zmiany w mózgu mogły się utrwalić. To wszystko kosztuje, trzytygodniowy pobyt to 7 900 zł…

Wpłat można dokonywać na adres:

Fundacja Pomóc Więcej
ul. Modrzejowska 20
41-200 Sosnowiec

numer konta: 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty : Julia Dryndos

Dane do przelewów zagranicznych:
Kod IBAN: PL 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302

Julci można też pomóc w inny sposób, zbierając nakrętki to też akcja, którą prowadzi Sylwia Roman z  Fundacji Pomóc Więcej, zakrętki można przekazać do firmy EKOMAX w Klaczy Dolnej.