Młodzi z GPS Kalwaria w sobotę ruszają w swoją drugą trasę, tym razem ekipa „Busa do marzeń” jedzie odwiedzić rodaków na wchodzie. Nie jadą tam z pustymi rękami zawiozą potrzebującym dzieciom z Trków na Litwie 300 kg. art. szkolnych i słodyczy.

W akcję „Bierz zeszyt i w Troki” włączyło się 14 szkół w województwie małopolskim, były to głównie placówki działające na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska, Libiąż i Limanowa. Oprócz nich wsparły nas osoby prywatne, dostarczając swoje dary do członków GPS Kalwaria lub do siedziby Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Krakowie. Łącznie udało nam się zebrać prawie 300kg materiałów szkolnych i słodyczy.

W czasie zbiórki, którą młodzi z GPS Kalwaria przygotowywali specjalnie dla uczniów z Troków, otrzymali jeszcze jedną wyjątkową wiadomość.

Podobną akcję kilka lat temu dla szkoły w Rostynianach na Litwie przeprowadzali nauczyciele z ZS1 i ZSiPO z Kalwari Zebrzydowskiej i tym razem tez postanowili pomóc tej placówce i zebrano pokaźną liczbę darów.

Przy okazji planowania wyprawy na wschód zaczęliśmy zastanawiać się, co więcej możemy zrobić dla środowisk, które odwiedzimy. Jako że start wyprawy przypadł na wrzesień, w pierwszej kolejności pomyśleliśmy o uczniach i ich rodzicach. Rozpoczęliśmy akcję informacyjną poprzez media i osobiście. I nie mogliśmy wyjść z podziwu, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się ta propozycja. Odbieraliśmy telefony i maile, umawialiśmy się na spotkania i odbiór paczek – mówią młodzi z ekipy „Busem do marzeń”

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” – to nie tylko „hasło reklamowe” ŚDM, ale przede wszystkim wezwanie Chrystusa, o tym nie powinniśmy zapominać – dodają młodzi.

Zbiórka materiałów szkolnych jest dla wszystkich pięknym dowodem, że świat wcale nie jest aż taki zły, jak się o nim mówi. Skoro tylu ludzi ma serca otwarte na drugiego. O tym powinniśmy mówić światu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego dzieła, zarówno nauczycielom i katechetom, przewodniczącym klas, jak i darczyńcom indywidualnym. Bez Was by się nie udało  informują członkowie „Busem do marzeń” –  Wyruszamy w sobotę. Dary dotrą na Litwę w ostatnich dniach września, w czasie naszego pobytu w Wilnie.