Studio Fryzjerskie Fengii, Fundacja Rak’n’Roll oraz Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej serdecznie zapraszają na darmowe strzyżenie włosów, które przekazane zostaną na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii.

Wydarzenie odbędzie się 27 sierpnia w Studiu Fryzjerskim Fengii (ulica Stolarska 2, Kalwaria Zebrzydowska), w godzinach od 10:00 do 18:00.

Wziąć udział w akcji może każdy kto ma minimum 25cm włosów do ścięcia i zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych.

Organizatorzy podkreślają, że ilość miejsc jest ograniczona i proszą o potwierdzenie udziału w akcji , zapisy pod tel. 880-619-812.

Dla wszystkich, którzy zdecydują się oddać swoje włosy potrzebującym, poza darmowym strzyżeniem wykonanym przez fryzjerów z teamu Fengii, przewidziano również upominki od firmy Schwarzkopf Professional i Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej – dodają organizatorzy 

Dlaczego właśnie taka inicjatywa?
Obecnie w Polsce peruki  z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane, a dopłata do nich jest bardzo wysoka. W odpowiedzi na tą sytuację ruszyła akcja „Daj Włos!”.

Rak’n ‚Roll zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka. Fundacja powstała z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym w podobnej sytuacji. Od samego początku celem było stworzenie nowej jakości w  sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią.

Oddane włosy przekazane zostaną do perukarni Rokoko, która wykonuje odpowiednie peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mają więcej siły w niełatwej  drodze do zdrowia.

Wszelkie informacje odnośnie tego jakie kryteria trzeba spełnić aby oddać włosy znajdziecie pod poniższym likiem: DAJ WŁOS

Wydarzenie na FB – Daj Włos

Organizatorzy: Studio Fryzjerskie Fengii, Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej

Akcję wspierają także lokalne media: Wadowice24, WadowiceOnline,MamNewsa, NaszaKalwaria, Gazeta Krakowska, Wiadomości Kalwaryjskie, Wiadomości Powiatowe, Głos Wadowicki, Kronika Beskidzka.