Już po raz czwarty odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „Andrzejki z ortografią” zorganizowany przez Zespół Szkół Nr 3 w Przytkowicach przy współpracy z CKSiT, pod patronatem Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

Konkurs odbył się tym razem 27 listopada 2015 r. o godz. 10.00. Do zmagań z trudną pisownią języka polskiego stanęło około 70 uczestników ze szkół znajdujących się na terenie naszej gminy.

We wspólnej zabawie z ortografią wzięli udział także dorośli: dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice. Tym razem uczestnicy musieli uzupełnić luki w rymowanym dyktandzie o…. dyktandzie, co wcale nie było proste, bo wyrazy: „chyżo, nibynóżka, sczerniał, zszarzał” wcale nie należą do najłatwiejszych.

W czasie, gdy komisja konkursowa sprawdzała prace, na scenie odbywała się zabawa ortograficzna prowadzona przez nauczycielkę ZS Nr 3 w Przytkowicach, p. Iwonę Kondelę. Brali w niej udział wszyscy uczestnicy konkursu, którzy jeszcze raz przypomnieli sobie trudne zasady polskiej ortografii i zaprezentowali publicznie swoje umiejętności.

Tytuły Mistrza Ortografii zostały przyznane w następujących kategoriach:

Dorośli

miejsce pierwsze pani Joanna Kasprzyk,
miejsce drugie – pani Stanisława Czarniak,
miejsce trzecie – pani Grażyna Kania

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

miejsce pierwsze Magdalena Madoń
miejsce drugie – Weronika Doktor ,
miejsce trzecie – Karolina Żeglińska
Uczennice Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Uczniowie gimnazjum

miejsce pierwsze Szymon Nowak– ZS Nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej
miejsce drugie – Jakub Hebda – ZS Nr 2 w Brodach
miejsce trzecie – Weronika Faber – ZS Nr 8 w Stanisławiu Dolnym

Uczniowie szkół podstawowych

miejsce pierwsze Martyna Żak – ZS Nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej
miejsce drugie – Kinga Bednarz – ZS Nr 6 w Leńczach
miejsce trzecie – Anna Gaczorek – ZS Nr 6 w Leńczach

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie, bo konkurs, którego celem jest pogłębianie znajomości zasad ortografii, kształtowanie wrażliwości ortograficznej oraz integrowanie środowisk edukacyjnych naszej gminy już chyba na stałe zagościł w kalendarzu roku szkolnego. Do zobaczenia za rok!

{zsprzytkowice.pl}