Na skoczni w Szczyrku zorganizowano mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. W piątkowym konkursie pań  triumfowała Anna Twardosz ze Skawinek, złoty medal  za Mistrzostwo Polski odebrała z rąk mistrza Adama Małysza.

O tej dziewczynie nie wszyscy słyszeli, doskonale znają ją w gminie Lanckorona, a mowa o Ani Twardosz ze Skawinek, wkrótce może być o niej głośno. We wtorek Ania z powodzeniem startowała na w zawodach  „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup 2015 – tak pisaliśmy o niej w styczniu 2015 

Teraz dziewczyna ze Skawinek trenująca  w klubie PKS Olimpijczyk Gilowice/SMS Szczyrk, potwierdziła to o czym wielu od dawna mówiło, że ma nieprzeciętny talent.

Po raz trzeci w historii w programie mistrzostw Polski znalazł się konkurs pań i po raz trzeci po złoto sięgnęła inna zawodniczka.

W piątek najlepsza okazała się Anna Twardosz. 15-latka, która wiosną tego roku dołączyła do młodzieżowej kadry kobiet reprezentacji Polski, zaprezentowała dobrą i stabilną formę.

Młoda skoczkini lądowała na 70,5 i 72,5 metrze i jako jedyna w stawce 15 zawodniczek dwukrotnie przekroczyła granicę 70 m. 15-latka otrzymała 227.1 pkt., co pozwoliło jej wyraźnie wygrać konkurs i sięgnąć po pierwszy złoty medal Mistrzostw Polski.

Na drugim stopniu podium uplasowała się Kinga Rajda. Triumfatorka czempionatu Polski sprzed roku skakała ostatnio nieco słabiej i nie zdołała dziś obronić tytułu. Próby na 65,5 i 72 m dały jej 218 pkt. Skład podium uzupełniła Magdalena Pałasz. Pierwsza w historii mistrzyni Polski, sprzed dwóch lat, uzyskała 64,5 i 67 m.

Anna Twardosz jest mieszkanką Skawinek, zawodniczką Parafialnego Klubu Sportowego ,”Olimpijczyk” w Gilowicach.

Ania jest powoływana reprezentacji Polski i startowała min. w nieoficjalnych Mistrzostwach Świata rocznika 2001-2002, zdobywając wraz z drużyną Polski tytuł Wicemistrzyni  Świata, teraz zdobyła Mistrzostwo Polski.

Warto też dodać, że brat Ani Paweł Twardosz został zwycięzcą Lotos Cup  w kombinacji norweskiej.