W Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się Bal u św. Józefa. Zorganizowało go Ognisko Misyjne „Za rękę z Karolem”  z okazji „Holy Wins”. Uczestniczyły w nim dzieci ze szkoły podstawowej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zabawę poprzedziła Msza Święta o godzinie 16:30 w Kościele Parafialnym. Dzieci przebrane za świętych, uważnie słuchały słów księdza Lesława Kaczmarczyka, który podczas homilii zadawał pytania dotyczące świętych. Po mszy świętej uczestnicy ustawili się przed budynkiem.

Na przodzie korowodu trzymano wielki baner z napisem „Orszak Świętych”. Nastrój tworzyły zapalone pochodnie i śpiew przy akompaniamencie gitar. Korowód ruszył w stronę budynku Zespołu Szkół nr 1, gdzie po godzinie 17, pod eskortą policji bezpiecznie przybył na miejsce.

Tam uczestników powitały starannie wykonane dekoracje. Zabawa rozpoczęła się od kilku słów księdza proboszcza Wiesława Cygana oraz Burmistrza Miasta Augustyna Ormantego.

Po mądrych słowach dorosłych, dzieci zaczęły tańczyć, śpiewać do wesołych piosenek. Zabawy i tańce prowadziły animatorki z grupy „Busem do marzeń”. Między zabawami odbyły się konkursy i rozdano nagrody. Dzieci nie chciały schodzić z parkietu. Jedyną przerwą od tańców był poczęstunek zorganizowany przez Grupę Apostolską. Były pyszne ciasta, chrupki i oczywiście zdrowe kanapki.

Mamy nadzieję, że za rok powtórzymy to wspaniałe wydarzenie, za które dziękujemy księdzu Lesławowi Kaczmarczykowi oraz pani Bernadetcie Słoninie.

Zabawę zakończyła modlitwa i Apel Jasnogórski. Rodzice chwalili imprezę, a najmłodsi nie chcieli wracać do domu. Na koniec uczestnicy dostali na pamiątkę obrazki, plany lekcji oraz lizaki.

 

{kalwaria-zebrzydowska.pl}

  • Kasia

    Widzę ze kościół zaczął walkę z Halloween trochę nieudolnie :-)ale za to promowanie zdrowego jedzenia dalej w modzie zdrowe kanapki pośród góry chipsów, coca-coli i i innych pełnowartościowych posiłków. Oby tak dalej! A no i jeszcze jak zawsze wszędzie obecny bus do marzeń pozazdrościć!