Kampania w pełni, Szydłobus zawitał w nasze strony. Beata Szydło kandydatka PiS na premiera, odwiedziła firmę Conhpol gdzie przekonywała rzemieślników, by w jesiennych wyborach głosowali na PiS.

Beata Szydło to też „jedynka” na liście Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgu do Sejmu, poza nią Szydłobusem w trasę wybiorczą po naszej okolicy ruszyli kandydaci do Sejmu z list PiS m.in. Ewa Filipiak – była burmistrz Wadowic, posłowie Marek Polak i Filip Kaczyński, wójt Spytkowic Mariusz Krystian.

Kandydaci na posłów i kandydatka na premiera zwiedziła zakład producenta obuwia Conhpol, oprowadzona przez właściciela zakładu Henryka Konopkę przyglądała się pracy szewców.

Szydło spotkała się też szewcem Stanisławem Żmiją, który wykonywał buty dla papieża św. Jana Pawła II, a ostatnio obdarował Andrzeja Dudę parą butów podczas ostatniej wizyty w Kalwarii Zebrzydowskiej w czasie kampanii.

Beata Szydło w zakładzie Cohnpol spotkała się też z lokalnymi rzemieślnikami, zachwala ich pracę, mówiąc że są bardzo ważni, jak to w kampanii wyborczej bywa przekonywała, że gdy PiS wygra wybory to przygotuje pakiet reform i zmian, a zmiany na lepsze odczują właśnie małe rodzinne firmy.

Państwo musi wspierać polskie przedsiębiorstwa, potrzebna jest aktywna dyplomacja gospodarcza.  Państwo ma obowiązek tworzenia klimatu i możliwości, dawania szans konkurowania im na rynkach światowych – mówiła wiceszefowa PiS Beata Szydło

Konkretów, za dużo nie było – przypomniała, że Prawo i Sprawiedliwość proponuje w swoim programie m.in. 15 proc. podatek CIT dla przedsiębiorców.

Wybory odbędą się 25 października. Nasz okręg wyborczy nr 12 obejmuje powiaty chrzanowski, oświęcimski, wadowicki, myślenicki oraz suski. 119 kandydatów powalczy o 8 mandatów do Sejmu w naszym okręgu, a kampania wchodzi w decydującą fazę.

 • dd3000

  O czym przekonuje, że socjalizm to jest dobra droga. Dyrdymały dla niesamodzielnie myślących.

 • kalwariat

  W czasie gdy przyszła Pani Premier mamiła Conhpol frazesami o aktywnej dyplomacji gospodarczej jej partyjny kolega Andrzej Duda w Nowym Jorku przekuwał jej obietnice w czyn.Spotkał się z Poroszenką i zapewnił go,że Polska aktywnie opowie się za wzmocnieniem sankcji wobec Rosji.Putin drży z przerażenia,że nie będzie mógł kupować butów w Polsce tylko w jakichś Włoszech,Hiszpanii czy Chinach.Co tam jeszcze było? Aha! ” dawanie polskim producentom butów szans konkurowania na rynkach światowych” Na Marsie jest woda nie ma butów.Powodzenia

 • heniek mniejszy

  Panie Konopka, niech Pan się strzeże, księżyc był krwawy. Pan może mieć kłopoty, ściągnął Pan ezgzotycznych imigrantów poszukujących pracy!

 • wyrobnik

  Panie Heńku, bardzo dobre zagranie. Reklama marki w mediach kosztuje bardzo dużo, a tu świetny pomysł z zaproszeniem pisowców do siebie pod pozorem spotkania z rzemieślnikami. Reklama fajnie się rozchodzi w mediach i o to chodzi.
  Rzemieślnicy powinni się od Pan uczyć.
  Zwykła przyzwoitość dla utarcia nosa nakazuje zapytać panią Szydło dlaczego w czasie odwiedzin zakładu stojąc przed fabryką i w jej wnętrzu nie mówiła, że Polska w ruinie 🙂
  Nad panem, którego promują na siłę jako papieskiego szewca nie ma się co rozwodzić, bo jego czasy świetności już dawno minęły. Każdy szewc w okolicy mógł zrobić dla papieża lub prezydenta buty tyle, że musiałby mieć do niego dojście 🙂
  Wizyta bardzo udana, bo uzmysłowi Beacie Szydło, Ewie Filipiak, Filipowi Kaczyńskiemu i innym, że są jeszcze uczciwi ludzie, którzy ciężko pracują aby oni mogli żyć z lekkiego kawałka chleba. Filip jest młodym człowiekiem więc szczególnie powinien wziąć sobie do serca, że jak te 7 tłustych lat jakie się dla niego zbliżają minie to skończy w jednym z takich zakładów.

 • Lesio

  No cóż Pisowcy jeżdżą tam gdzie wiedzą że głosy dostaną tylko co z tego . Popatrzcie na Kalwarię od samych plakatów PIS – wskich człowiekowi niedobrze się robi . PIS nie myśli o ludziach oni chcą swoje interesy pozałatwiać i w dupę kościołowi wejść .

 • słowik

  Przecież nasi przedsiębiorcy są mądrzejsi niż ci opłakani (Boże się zlituj) politycy. Czy któryś z nich kiedykolwiek prowadził działalność gospodarczą? Czy Pani Szydło wie co to płacić ZUS i podatki, czy Pani Filipiak prowadziła kiedykolwiek kiosk. NIE. One wiedzą jak to zrobić, a same mają żadne doświadczenie. A my, przedsiębiorcy WIEMY. Robimy od lat. A ci politycy potrafią tylko przeszkadzać, dawać w d..ę, niszczyć. O głosy przyjadą do nas błagać! Tyle potrafią, i obiecywać gruchy. WSTYD.
  Co do Pana Żmiji, czy naprawdę Papież nosił kiedykolwiek Pana buty?

 • pajuj

  ale przyjechała jako kto, bo z tego co mówią media (i sam Prezes), to już nie bardzo jako kandydatka na Premierę. Ha ha ha, czy jeszcze ktoś ma wątpliwości??? Prezydent mojego kraju udaje się na wezwanie Prezesa na „audiencję” do Prezesa, Antoni M. robi szopkę ze swojej kandydatury w Łodzi i nie chcę tam produkcji śmigłowców, Waszczykowski wali głupoty, a Pani Szydło będzie Premierem tylko dopóki prezesowi się owsiki nie odezwą. Oj coś mi to przypomina. Będzie, będzie zabawa, będzie się działo …… ha ha ha