W dniach 10-11 lutego 2018 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się V Ogólnopolski Turniej Szermierczy o Puchar Miasta. Zapowiada się sporo emocji, do Kalwarii zjadą najlepsi szermierze z Polski i Europy. Zachęcamy już dziś kibiców do licznego udziału i wspierania zawodników, szczególnie z SKS „Grass-Hopper”. 

 Zawody dla chłopców i dziewcząt w wieku od 8 do 17 lat będą rozgrywane w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Mickiewicza 14 (wejście główne od ul. Broniewskiego) od godz. 10:00 w sobotę 10 lutego i w niedzielę 11 lutego, również od godz. 10:00.

Turniej znajduje się w oficjalnym kalendarzu Polskiego Związku Szermierczego. Podobnie jak w latach poprzednich należy spodziewać się udziału 200 – 300 zawodników z całego kraju i z zagranicy. Dotychczas w Kalwarii gościli szermierze z Ukrainy i ze Słowacji oraz przedstawiciele polskich klubów m.in. z Krakowa, Bytomia, Katowic, Tarnowa, Gliwic, Rybnika, Niepołomic, Lubina, Radlina, Siemianowic Śląskich, Szczecina, Częstochowy, Wrocławia, Mielca, Chorzowa, Krosna, Warszawy, Skawiny, Krzeszowic, Świdnicy, Michałowic, Gaju, Drzonkowa i Opola – zapowiadają organizatorzy i dodają Będą to już piąte zawody w tej olimpijskiej dyscyplinie sportu organizowane w Kalwarii Zebrzydowskiej, zawody te stały się już tradycją.

Zawody znajdują się w oficjalnym kalendarzu Polskiego Związku Szermierczego. Walki szermiercze będą się jednocześnie odbywały się na 12 planszach.

Zawodnicy zostaną podzieleni na grupy w których zostaną przeprowadzone eliminacje. Zakwalifikowani do dalszego udziału w turnieju będą walczyć systemem pucharowym aż do wyłonienia zwycięzcy.

Walki na poszczególnych planszach będą prowadzić profesjonalni sędziowie z licencjami PZS do pomocy którym zostaną zainstalowane specjalne aparaty sygnalizujące trafienia. Wyniki walk będą na bieżąco prezentowane w miejscu zawodów oraz dostępne „na żywo” w Internecie na stronie www.pzszerm.pl, zostanie też  przeprowadzona transmisja live.

Zawodnicy biorący udział w zawodach będą ubrani w stosowne, atestowane dresy, spodnie, maski i rękawice. Sposób przeprowadzenia zawodów oraz sprzęt wykorzystywany przez zawodników i sędziów będzie taki sam jak w przeprowadzonych w ubiegłym roku Igrzyskach Olimpijskich których transmisję można było oglądać w telewizji. Teraz walki szermierzy będzie można zobaczyć na żywo w małej Kalwarii Zebrzydowskiej.

Patronat nad zawodami objął Starosta Powiatu Wadowickiego, Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska. Organizatorem zawodów jest powstałe pod koniec 2011 roku Stowarzyszenie Klub Sportowy „Grass – Hopper Kalwaria”.

Dzięki wytrwałości zawodników oraz wiedzy i doświadczeniu trenerów  „Grass – Hopper Kalwaria” może pochwalić się znaczącymi sukcesami odniesionymi w rozgrywkach krajowych oraz zagranicznych w dyscyplinie olimpijskiej – szpadzie sportowej.

Zawodnicy „Grass – Hopper Kalwaria” regularnie startują w zawodach w kraju i za granicą odnosząc znaczące sukcesy. Znajdują się oni na listach klasyfikacyjnych Polskiego Związku Szermierczego obejmujących wyłącznie zawodników którzy w czasie ogólnopolskich zawodów zaliczanych do punktacji, wychodzili zwycięsko z eliminacji grupowych oraz kwalifikowali się do drugiej rundy walk pucharowych.

 

V Ogólnopolski Turniej Szermierczy o Puchar Miasta

  • Gti

    Wydarzenie  złożone logistycznie , kosztowne i wpływające pozytywnie na promocję gminy. Ale czy pani Zofia z cedronu napisze coś pozytywnego o tej imprezie na swoim blogu?
    Na razie ta jej  działalność wygląda na jakąś słabą, żeby nie używać słów „tragiczną i żenującą” próbę zbijania kapitału politycznego, co nie ma przełożenia na nas mieszkańców. No poza tym że powiat ma niezłą bękę z gminy czyli robi pani czarny PR nam kalwarianom.
    > Załóżmy że burmistrz ma jakieś procesy i odpowie na pismo, pozytywnie lub negatywnie. Co pani zrobi z tą informacją? Pomoże pani gminie, pójdzie do sądu bronić interesu plebsu czy ośmieszy ją pani kolejny raz jak inne działania samorządu, ostatnio CK, SPZOZ czy biblioteki. jakimś dziwnym trafem zakład wodociągów ma u pani jakieś fory? Co to jakaś znajomość o której nie wiemy. układy, układziki? Napisz Zośka w końcu coś dobrego co się dzieje w Kalwarii ! Chyba że znowu będziesz pastwic się nad Balusiem i promocją gminy i tych zawodów?

  • Kibic

    Do drugiej rundy , to znaczy do 1/64 ?