dawca-film22

Wolontariusze akcji Dni Dawcy Szpiku w Wadowicach i w Kalwarii zapraszają już jutro 9 czerwca na Wadowicki Rynek potencjalnych dawców szpiku jak i sympatyków akcji. Będzie wspólne zdjęcie i flash mob.

 

Wolontariusze akcji nie dają za wygraną i robią wszystko by o ich bardzo cennej inicjatywie dowiedziało się jak najwięcej osób. Do tej pory pojawili się by promować akcję i ideę dawstwa m.in. na I Biegu Wadowickim, Motosercu, pokazach Karate, Biegusiu Kalwaryjskim czy Pikniku Strażackim w Inwałdzie.

Teraz wpadli na pomysł by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na rynku w Wadowicach, to też jedna z akcji promujących Dni Dawcy w Wadowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej.

We wtorek 9 czerwca o godzinie 18.00 na wadowickim rynku zbiorą się potencjalni dawcy szpiku i sympatycy akcji by wykonać wspólne zdjęcie i flash mob.

Spotkajmy się jeśli kiedykolwiek zarejestrowałeś się w jakiejkolwiek bazie dawców komórek macierzystych  lub sympatyzujesz akcji po prostu przyjdź – mówi Franciszek Sarapata główny organizator Dni Dawcy i dodaje  Nad grupą zebranych sympatyków akcji, uniesie się drabina strażacka i dron, który sfotografuje i utrwali ten moment, a zebrane osoby postarają się ustawić w ustalone figury i wykonać okrzyk-przesłanie.

Organizatorzy mają nadziej, że w ten sposób uda się nam zachęcić niezdecydowanych do rejestracji podczas zbliżających się Dni Dawcy.

Razem z fundacją DKMS Wspólnie przeciw białaczce, grupa wolontariuszy powtórzy ubiegłoroczną akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych: 21 czerwca 2015 r. – na Wadowickim Rynku, 28 czerwca 2015 r. – przed Kościołem Parafialnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Każdego dnia o białaczce dowiaduje się 24 Polaków. Podobnie na całym świecie. Dla większości chorych jedynym ratunkiem jest przeszczep szpiku. Warto pamiętać, że warunki bycia Dawcą szpiku są inne niż Krwi i często ktoś kto nie może oddawać Krwi może zostać Dawcą szpiku. Trzeba być jednak świadomym swojej decyzji i jej konsekwencji, która daje szanse na życie lub ją odbiera. Zastanów się i zarejestruj.

To nie jedyna akcja promująca Dni Dawcy innym jest  stworzenie filmu gdzie pojawią się osoby wszystkim dobrze znane z ekranów telewizyjnych, osiągające sukcesy sportowe i muzyczne w kraju i za granicą: Łukasz Świrk – finalista programu Mam Talent, Angelika Kot – uczestniczka IV edycji The Voice of Poland, Lena Czechowicz – półfinalistka Bitwy na głosy, Sara Silva i pochodzący z Barwałdu Górnego Mateusz Stawowy – finaliści programu „Got to Dance – Tylko Taniec”, Sebastian Wątroba – aktor znany głównie z serialu W-11, zespoły Roots Rockets – półfinaliści tegorocznej edycji Must Be The Music, Hatbreakers – finaliści programu X-Factor, wszyscy oni także zachęcają do udziału w Dniach Dawcy, film jest już gotowy i niebawem pojawi się w sieci, na razie możemy zobaczyć jego zajawkę

Energię i zapał wolontariuszy akcji można już zobaczyć na kilkusekundowym filmie, który jest tylko zajawką filmu, już po tych kilku sekundach można się przekonać że będzie ciekawie – zobacz video.