Przed nami kolejny długi weekend, wiele osób wyjedzie na wypoczynek, jednakże dla policjantów będzie to czas wzmożonej pracy. Dziś policjanci rozpoczynają akcję „Majówka 2016”, która potrwa do 30 Maja.

Należy oczekiwać zwiększonego natężenia ruchu pojazdów, co może powodować dodatkowe utrudnienia na drogach  powiatu. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i zminimalizowania liczby zdarzeń drogowych i ich skutków na drogach naszego regionu pojawi się więcej patroli wadowickich policjantów – informuje Wadowicka Policja 

Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować na wykroczenia i przestępstwa wpływające na liczbę wypadków drogowych i ich ofiar, przede wszystkim na: – nadmierną prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, – niezapinanie pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących samochodem i przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami (bez fotelików), – kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, każda kontrola drogowa będzie wiązała się z badaniem trzeźwości kierującego.

Podróżni powinny pamiętać, że policyjne działania nawet najbardziej nasilone nie zastąpią rozsądku i wyobraźni kierujących.