Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej, CKSiT, Kolekcjonerskie Stowarzyszenie Strzelecko Obronne „Skała”, zapraszają na bezpłatny pokaz filmu „Gurgacz Kapelan Wyklętych”, który odbędzie się 16 marca o godz. 19:00 w sali widowiskowej CKSiT (ul. Broniewskiego 3) w Kalwarii Zebrzydowskiej. Bezpłatne bilety wstępu dostępne są w „Starym Kinie”.

„Gurgacz Kapelan Wyklętych” to filmowy portret niezwykłego kapłana, który nie wahał się konsekwentnie podążać drogą sumienia w najczarniejszych latach powojennej Polski. Film jest częścią oficjalnych obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 2018.

Ksiądz Władysław Gurgacz, jezuita, był kapelanem Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej. Głosił prawdę w czasach zniewolenia, ratował zbłąkane dusze, prowadził ludzi do Boga. Idąc za głosem sumienia, trwał do końca przy młodych żołnierzach, którzy z bronią w ręku przeciwstawiali się komunistycznemu reżimowi. W 1939 roku, na początku swej kapłańskiej drogi, przed obrazem Maryi Królowej Polski złożył siebie w ofierze za ratowanie ukochanej Ojczyzny. Osiem lat później został skazany na śmierć.

„Gurgacz. Kapelan Niezłomnych” to przejmujący obraz na styku dokumentu i fabuły. Archiwalne fotografie, zapiski kapłana, świadectwa przeplatają się ze scenami fabularnymi, w których znakomitą kreację głównego bohatera stworzył Wojciech Trela.

Najnowsze dzieło Dariusza Walusiaka, współtwórcy „Teraz i w godzinę śmierci”, to nie tylko filmowy zapis dramatycznej, prawdziwej historii. To przede wszystkim poruszająca opowieść o wolności, poświęceniu dla ideałów i głębokiej wierze.

Bezpłatna emisja filmu odbędzie się 16 marca o godz. 19:00 w sali widowiskowej CKSiT (ul. Broniewskiego 3) w Kalwarii Zebrzydowskiej. Bezpłatne bilety wstępu dostępne są „Starym Kinie”.

Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej i CKSiT zadbali też o to, aby film dotarł do jak największego grona odbiorców, w tym samym dniu 16 marca o godzinie 9:30 nieodpłatnie film obejrzą uczniowie szkół z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Inicjatorem emisji filmu „Gurgacz Kapelan Wyklętych”, jest Kolekcjonerskie Stowarzyszenie Strzelecko Obronne „Skała” z Kalwarii Zebrzydowskiej.

 • Lucilla92

  moze to nie miejsce zeby tutaj do pisac ale po filmie w kiblu w kinie ktoras takiego klocka postawila w damskim kiblu ze myslalam ze zwymiotuje. jak zobaczylam to w kiblu to myslalam ze nie uwierze. a tak smierdzialo ze masakra. co wy laski jecie ze tak smierdzi? troche kulutry. zenada. trza splukiwac ten smrod. a na sali kinowej jakis gosciu sie spurkol jak swinia i walilo od niego jak od konia.

 • Adam

  Dziękuję za wczorajszy pokaz filmu. Liczba widzów dopisała. Bilety bardzo ładne i nagłośnienie wydarzenia. Problemami z dźwiękiem proszę się nie przejmować, było za to śmiesznie i jeszcze milej. 🙂 Jest OK. 🙂 Poza tym takie sytuacje zdarzają się nawet w dużych kinach – multipleksach ja np. Cinema City w Krakowie. Jednakże warto, abyście Panowie 2 godziny przed wyświetlaniem filmu sprawdzili czy na pewno wszytko działa (obraz, dźwięk, czy kolory są odpowiednie z wyświetlacza, czy nie ma szumów dźwięku, połączeń kabli, itp.). Wtedy na pewno uniknęłoby się takich sytuacji. Warto też zorientować się wcześniej gdzie są jakie ustawienia w poszczególnych menu (w konsoli PS, projektorze, itp.), aby potem w razie jakiś problemów szybko znaleźć przyczynę. W czasie projekcji filmu gdyby się nagle coś stało, to żeby umieć szybko zareagować i wiedzieć o co chodzi. 🙂
  Bardzo mi się podobało,dziękuję i na pewno przyjdę ponownie, jeżeli byłyby jeszcze w przyszłości takie wydarzenia. 🙂
  Pozdrawiam,
  Adam

 • cenzor

  A ten dwie dodatkowe kropki na końcu…

 • Bałwan

  Do cenzor.
  Przestań się czepiać szczegółów. Tobie nie zdarzyło się nigdy popełnić literówki?
  A ten dwie dodatkowe kropki na końcu Twojego zdania to po co?
  Widzę, że nawet nazwałeś się z małej litery pani/pani „cenzor” i słusznie.
  Ciesz się cymbale że możesz mieć coś za darmo.

 • cenzor

  Bezpłatna pokaz filmu…