Przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, każdy będzie mógł samodzielnie sprawdzić, czy może wsiąść za kierownicę.  Alkomat został ufundowany i przekazany przez  Burmistrza Miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyna Ormantego.

Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców podjął decyzję o zakupie ogólnodostępnego alkomatu. Urządzenie badające trzeźwość, zostało zainstalowane w budynku Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Kalwaryjskim Komisariacie przy ul. Targowej  zostało zamontowane ogólnodostępne urządzenie do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz każdy, kto uzna, że potrzebuje badania stanu trzeźwości, będzie mógł sam je wykonać.

Teraz każdy odpowiedzialny kierowca, który nie jest pewny co do swojego aktualnego stanu trzeźwości może bezpłatnie i bezproblemowo zbadać swój stan trzeźwości. Badanie jest bardzo proste i każdy może je wykonać szybko i samodzielnie stosując się do instrukcji obrazkowych ukazujących się po naciśnięciu jednego przycisku – informuje Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej

Każdy kierowca, który ma potrzebę skontrolowania swojego stanu trzeźwości wystarczy, że uda się do budynku komisariatu przy ulicy Targowej, podejdzie do zawieszonego na ścianie urządzenia, samodzielnie podda się badaniu, gdzie po kilku sekundach uzyska potrzebną dla niego informację.

Zakup samoobsługowego alkomatu przez burmistrza Ormantego wpisuje się w jego strategię poprawy bezpieczeństwa na drogach gminy.

Uruchomienie urządzenia bezpośrednio przed świętami ma istotne znaczenie, gdyż to właśnie w tym czasie policyjne statystyki odnotowują największy odsetek zatrzymanych nietrzeźwych kierowców.

Oficjalne przekazanie alkomatu ADB do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu odbyło się 20 grudnia 2016 r. Wartość alkomatu zakupionego z budżetu Gminy Kalwaria Zebrzydowska dla Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej – 2.214 zł.

 • laska

  no, tak… jak ktoś z Przytkowic lub Barwałdu przyjdzie na nogach dmuchać to nawet nie będzie musiał korzystać z alkomatu ponieważ po drodze wytrzeźwieje. ;))

 • alkomat

  Ufundowany przed Burmistrza? Czyli kupił go z prywatnych środków, czy może wykorzystał budżet z naszych podatków w dobrym celu?

 • korowiow

  Nie no. To już jaja. Jak tu jechać i wracać z pasterki 🙂

 • Dziku

  Chciałem sprawdzić dzisiaj o 22:30 czy alkomat na pewno jest 24/7 i dyżurny poinformowała mnie że alkomat dostępny jest w godzinach 6:00-22:00…
  Pozdrawiam

 • korowiow

  dzięki, że to napisałeś bo zastanawiałem się skąd w artykule hasło ” …wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców …”

  A może jeszcze kamerkę internetową założyć nad tym alkomatem 🙂

 • łysy

  Nie myślałem, że jeszcze kiedyś pochwalę Ormantego, a tu taka niespodzianka przed świętami. Zostałem pozytywnie zaskoczony tym zakupem alkomatu. Pracuję cały tydzień, a imprezuję w weekendy. Zawsze jednak staram się po ostrych baletach sprawdzić swój stan trzeźwości, a z tym już było różnie. Teraz nie będę się musiał prosić policji tylko sam się zbadam. No panie burmistrzu oby tak dalej z takimi pozytywnymi pomysłami.

 • pajuj

  tylko że do tego alkomatu też jakoś trzeba dojechać , hahahahaha