W niedziele 28 maja  w budynku Ośrodka  Zdrowia w Kalwarii Zebrzydowskiej, każdy chętny będzie mógł  bezpłatnie zbadać swoje zdrowie i skorzystać z porad lekarzy, odbędzie się „Biała Niedziela”

Stowarzyszenie Bene Factum, SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej i Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają do kalwaryjskiej Przychodni Zdrowia w dniu 28 maja 2017 r. w godzinach 10:00-16:00 na bezpłatne badania i konsultacje lekarzy specjalistów.

„Białą Niedzielę” co rocznie  organizuje Stowarzyszenie Bene Factum i za każdym razem korzysta z bezpłatnych badań i porad u specjalistów bardzo dużo osób. Każdego roku lekarze udzielają około 300 konsultacji.

W tym każdy będzie miał możliwość przeprowadzenia bezpłatnych badań EKG, USG stawów kolanowych i, żył, jamy brzusznej, pomiaru cukru i ciśnienia, badania słuchu i spirometrii.

U lekarzy specjalistów z Krakowskich Klinik z dziedzin: kardiologii, neurologii, laryngologii i alergologii, ginekologii i położnictwa, urologii, gastrologii, chirurgii, ortopedii, dermatologii, angiologii (choroby żył) będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji.

 

Akcja „Biała Niedziela”, wpisuje się w cele Statutowe Stowarzyszenia Bene Factum, którego jednym z celów jest promocja i ochrona zdrowia, a głównym celem Stowarzyszenia pozostaje stworzenie Domu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego Długotermonowego na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska. To właśnie w tym duchu powstało „Bene Factum”.

Organizatorami bezpłatnych badań i konsultacji są:  Stowarzyszenie Bene Factum, SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej, Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.