biegus15-87

To było udane święto rodzinnego sportu w Kalwarii Zebrzydowskiej. W niedzielne popołudnie na stadionie „Kalwarianki” pojawiły się całe rodziny by wystartować w „Biegusiu Kalwaryjskim”. Na Dzień Dziecka Centrum Kultury, Sportu i Turystyki przygotowało sporo atrakcji dla najmłodszych.

 

„Bieguś Kalwaryjski” ma zachęcać starszych i młodszych do większej aktywności ruchowej, ma pokazać w jaki sposób można spędzać wolny czas w rodzinnym gronie. Taki plan miał Dawid Herbut gdy przed laty wymyślił to rodzinne spotkanie.

W tym roku podobnie jak w poprzednich latach ta impreza sportowa ściągnęła na stadion całe rodziny, a najwięcej radości rodzicom i maluchom dał bieg przedszkolaków, nie mniej radości było wśród starszych dzieci.

Podobnie jak przed rokiem najwięcej emocji dostarczył bieg mamuś, a spore zainteresowanie wzbudziła nowa konkurencja – sztafeta rodzinna. Tym razem natomiast już mniejszą popularnością cieszył się główny bieg o tytuł „Biegusia Kalwaryjskiego”

W tym roku impreza zgromadziła większą ilość uczestników niż przed rokiem i na stałe wpisała się w kalwaryjską tradycję i tak naprawdę ciężko będzie sobie wyobrazić kolejny rok bez Biegusia.

Organizatorzy już teraz myślą o przyszłorocznej edycji Biegusia i zapowiadają, że zorganizują bieg VIP w którym mają wystartować sponsorzy, burmistrzowie, radni, padły już pierwsze deklaracje występu w tym biegu – trzymamy za słowo.

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki przygotowało sporo atrakcji dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka.

Najwięcej radości dzieci miały z dmuchanej zjeżdżalni oraz kule wodne które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci bawiły się też z kolorową chustą, było też malowanie twarzy, a nieco starsi skorzystali z ciekawostek jakie przygotowała Żandarmeria Wojska.

Wyniki

Bieg na 50 m dla przedszkolaków (dziewczęta)

I miejsce- Nina Banasiak

II miejsce- Magdalena Oleksy

III miejsce- Amelia Słonina

Bieg na 50 m dla przedszkolaków (chłopcy)

I miejsce- Maksymilian Buda

II miejsce- Dominik Kluza

III miejsce- Adam Dostal

bieg na 50 m dla klas „0”(dziewczęta)

I miejsce- Martyna Chotowicka

II miejsce- Aleksandra Lasek

III miejsce- Marlena Frączek

bieg na 50 m dla klas „0”(chłopcy)

I miejsce- Patryk Jagosz

II miejsce- Jaś Lenik

III miejsce- Bartosz Sutor

bieg na 100 m dla klas I- II (dziewczęta)

I miejsce- Patrycja Kluza

II miejsce- Karolina Zawilska

III miejsce- Katarzyna Klimeczko

bieg na 100 m dla klas I- II (chłopcy)

I miejsce- Michał Lenik

II miejsce- Gabriel Buda

III miejsce- Krystian Kluza

bieg na 200 m dla klas III- IV (dziewczęta)

I miejsce- Nikola Pieronkiewicz

II miejsce- Natalia Konicka

III miejsce- Zuzanna Zacharska

bieg na 200 m dla klas III- IV (chłopcy)

I miejsce- Oliwier Oczkowski

II miejsce- Jakub Klimeczko

III miejsce- Mateusz Merak

bieg na 400 m dla klas V- VI (dziewczęta)

I miejsce- Wiktoria Stela

II miejsce- Martyna Juszczynka

III miejsce- Gabriela Herbut

bieg na 400 m dla klas V- VI (chłopcy)

I miejsce- Adrian Turek

II miejsce- Mateusz Sutor

III miejsce- Mateusz Jarguz

bieg na 600 m dla uczniów gimnazjów (dziewczęta)

I miejsce- Patrycja Opyrchał

II miejsce- Katarzyna Tomiak

III miejsce- Patrycja Stela

bieg na 600 m dla uczniów gimnazjów (chłopcy)

I miejsce- Karol Kondak

II miejsce- Szymon Guguła

III miejsce- Brajan Gawor

bieg na 100 m dla mamuś

I miejsce- Monika Korzeniowska

II miejsce- Barbara Kluza

III miejsce- Justyna Nowroth

bieg na 400 m dla tatusiów

I miejsce- Adam Frączek

II miejsce- Bogusław Klaczak

III miejsce- Tobiasz Buda

bieg na 800 m o tytuł „Biegusia Kalwaryjskiego”

I miejsce- Karol Paluch

II miejsce- Olivier Oczkowski

III miejsce- Mateusz Jarguz

Sztafeta rodzinna na dystansie 400m:

I miejsce- Rodzina Zawilskich

II miejsce- Rodzina Herbut

III miejsce- Rodzina Kołodziejczyk

  • Ekier

    Jaki wynik byl meczu opiszcie przebieg meczu,podajcie sklady,strzelcow

  • muki

    Jakby Unia rzeczywiscie chciala awans zrobic to by takich ja jak zrobila z Bialka i Wadowicami nie zrobila.Sosnowianka ma wszystko w swojich rekach,a czy Sole bedzie zalezec zeby pomoz Uni tez watpliwa sprawa.

  • Hose

    muki … Sosnowianka ma bardzo trudną drogę do upragnionego awansu … prawdopodobnie jutro zagra z Soła wzmocnioną zawodnikami z 3 ligi … lepszy rozkład gier ma Unia … Sosnowianka gra z Zagórzem na wyjeździe a nigdy tej drużyny nie pokonała … Gromiec to też trudny przeciwnik więc łatwo nie będzie … do awansu i blisko i daleko … trzymajmy kciuki za Sosnowianke może uda im się to jakoś dociągnąć do końca

  • muki

    Mnie to az wierzyc sie nie chce zeby Sosnowianka mogla nie zrobic awansu bo zostaly tylko 3kolejki i maja wyjazd do Soly,mecz u siebie z Gromcem i wyjazd do Zagorza.Unia ma dwa wyjazdy i w tym ciezki do Paszkowki i nie nalezy sie spodziewac zeby Paszkowka mogla odpuscic Unii.Chelmek tez ma dwa wyjazdy,teraz do zagrozonego spadkiem Zagorza,a w ostatniej kolejce do Brzeziny i tez trudno im bedzie wygrac wszystko.Brzezina tez dwa wyjazdy i teraz do Balina,potem do Suchej tez obie druzyny zagrozone beda gryzc trawe i ostatni u siebie z Chelmkiem wydaje mi sie ze bedzie meczem o nic.Czyli Sosnowianka jest w tak dobrej sytuacji ze wypuscic awans z rak wrecz wydaje sie niemozliwe.Osobiscie sadze ze Unia to awans przegrala w Bialce i remisem z Wadowicami i to ich pograzylo.