19 września ekipa „Busem do marzeń” wyrusza w drugą trasę, tym razem jadą na wschód Europy, będą nie tylko zapraszać na ŚDM 2016, ale też zaniosą pomoc potrzebującym.

Chcemy nie tylko być obecni, ale też nieść czynem przesłanie miłosierdzia, dlatego jeszcze przed wyjazdem przeprowadzamy w Polsce zbiórkę artykułów szkolnych, słodyczy i zabawek, które pod koniec września wręczymy dzieciakom ze szkoły w Trokach na Litwie – mówią członkowie Busa do marzeń

Dla każdego dziecka rozpoczęcie roku szkolnego jest ważnym wydarzeniem, a dla każdego rodzica sporym wydatkiem także na wschodzie.

Pomoc, prezenty w postaci artykułów szkolnych, zabawek zostaną  przekazane polskim i litewskim uczniom z Troków w trakcie wyprawy busem.

Zbiórka prowadzona będzie aż do wyjazdu ekipy Busa do marzeń w nową trasę czyli do 19 września, w kilku szkołach w Kalwarii Zebrzydowskiej, Libiążu i Limanowej pomiędzy 7 a 11 września.

Wszystkich, którzy nie mają możliwości tam złożyć swoich darów, ekipa Busa do marzeń prosi o kontakt mailowy na adres poczta@busemdomarzen.pl, –  uzgodnimy   zostanie sposób przekazania paczki.

Przypomnijmy 19 września ekipa Busem do Marzeń ruszy w drugą trasę tym razem po Europie Wschodniej, podobnie jak w wcześnie będą zapraszać młodych do udziału w Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Bus do marzeń odwiedzi młodych na Ukrainie, Białorusi, Litwie i Łotwie, chcą dotrzeć szczególnie do Polaków i osób, które mają polskie pochodzenie.

Trasa trwać będzie 14 dni. Ważne punkty na ich drodze to największe miasta polskich Kresów i skupiska Polaków, szczególnie Lwów, Winnica, Berdyczów, Grodno, Wilno.

Z początkiem sierpnia po prawie czterech tygodniach z pierwszej wyprawy wróciła ekipa Busa do marzeń, młodzież przejechała niemal 6000km, spędzili w busie około 85 godzin! W czasie tych 26 dni podroży odwiedzili 30 miejsc, w których przekazali zaproszenie na Światowe Dni Młodzieży.

Więcej o Busem do marzeń – www.busemdomarzen.pl i facebook.com/busemdomarzen