Filip Niewidok nie jest już trenerem Kalwarianki, zastąpi go Brazylijczyk Paulo Santarosa. Kalwarianka po rundzie jesiennej zajmuje 9 miejsce w  okręgówce, to poniżej oczekiwań nowego zarządu klubu.

Przypomnijmy rok temu, stery w klubie po Wojciechu Madeju przejął Grzegorz Makówka, wybrano też nowy zarząd, który szybko określono, że będzie to połączenie rutyny z młodością.

Nowy zarząd Miejskiego Klubu Sportowego obecnie tworzą Grzegorz Makówka – Prezes Klubu, Jakub Tymoszuk – Wiceprezes, Karol Jastrząb – Wiceprezes, członkowie zarządu:  Grzegorz Jagosz,  Andrzej Ziemla, Wacław Hobrzyk, Marek Bartoszek. W tym miejscu trzeba dodać że zastępcy nowego prezesa to młodość wiceprezes Karol Jastrząb to 22 latek, a Jakub Tymoszuk to 40-latek Wiceprezes PKS św. Józef.

Nowy zarząd z prezesem Makówką  zapowiedział że postawi na szkolenie dzieci i młodzieży, szlifowanie młodych talentów i jak najlepsze wykorzystanie potencjału jaki drzemie dzieciach i młodzieży na lokalnym podwórku, zapowiadali też  powroty wychowanków do pierwszej drużyny Kalwarianki.

Przed rundą jesienną udało się do Kalwarianki ściągnąć Filipa Niewidoka, który natomiast zachęcił do gry w Kalwarii kilku zawodników, takie zmiany wywołały szybko nadzieję, na dobre wyniki a w lokalnym środowisku piłkarskim Kalwariankę wymieniano jako drużynę do awansu, jednak liga szybko zweryfikowała te plany.  Po zakończeniu rundy jesiennej Kalwarianka zajmuje 9 miejsce w okręgówce.

Na pewno jestem zaskoczony i zniesmaczony decyzją działaczy, którzy latem wydzwaniali za mną namawiając na dłuższą współpracę – wyjawia były już szkoleniowiec Kalwarianki. – Płakał jednak nie będę. Zrobię sobie przerwę od futbolu. Nie zamierzam się angażować w żaden nowy klub. Zresztą mogłem się spodziewać dymisji, bo już w listopadzie klubowi działacze wspominali coś o cięciach finansowych – mówi dla Gazety Krakowskiej Filip Niewidok

Na miejsce Niewidoka klub znalazł szybko  następcę, nowym trenerem w rundzie wiosennej będzie  Brazylijczyk Paulo Santarosa, trafił do Kalwarii z polecenia jednej z firm zajmujących się  sprowadzaniem piłkarzy i trenerów z egzotycznych krajów, jak: Brazylii, Kostaryki, Wenezueli, Japonii czy Korei Płd.

Nieoficjalnie mówi się, że w nowym sezonie w składzie Kalwarianki  mogą pojawić piłkarze z Brazylii, Kostarynki a nawet Japonii, niewykluczone jest też zaangażowanie Włocha.

Nasz nowy szkoleniowiec pracował w II lidze brazylijskiej. Jednak w Polsce jest już od pewnego czasu, więc możemy z nim bez problemów się porozumieć – mówi dla Gazety Krakowskiej  Grzegorz Makówka, prezes Kalwarianki.

Nowy trener już zdążył poznać obiekt Kalwarianki i pokazał go swoim swoim znajomym na FB.

 • Kibic

  Grali nielegalnie dwa lata Ci ze Sosny

 • muki

  Co innego jest mecz o cos w lidze gdzie gra sie o stawke,a co innego mecz sparingowy rozroznij te dwie sprawy.Wspominasz o Sosnowiance po prostu wymiekli,zakrecili kurek,zaciezna armia pouciekala i graja pilkarzami za psie grosze i graja piach.Sosnowianka mysle ze na dluzsza mete zatrzyma sie na A klasie,z tymi pilkarzami co ma to nawet by z Paszkowka slaba nie wygrala.Na czwarta lige trzeba duzych wydatkow,na piata lige tez koszty sa duzo mniejsze.Pilkarz bierze za granie ile sie mu zaplaci,a jak sie pilkarzowi placi grosze to wyniki sa tragiczne.

 • Kibic

  Nie pyskuj , taka z Ciebie wyrocznia jak ze Sosny klub zawodowy

 • muki

  Derby to beda w nastepnym sezonie,ale w jednej lidze.Ja przypomne wydarzeniem kolejki czwartej ligi Hutnik Nowa Huta z Unia Oswiecim i kawalek dobrej pilki sie szykuje.Do tego spory najazd na suche stawy zapowiadaja kibice gosci i atmosfera bedzie goraca.Szkoda ze inaguracja w wiekszosci meczow piatej ligi nie moze zostac rozegrana i czesc meczow czwartej tez.

 • MKS

  Niedziela 17 żółto- czerwoni w Myślenicach . MKS Kalwarianka – Iskra Klecza ( 4 liga Małopolska , siódmy sezon ) derby

 • gosc

  Jeszcze tylko tydzien do inauguracji sezonu

 • MKS

  Hutnik Kraków ( lider 4 ligi Małopolskiej ) – MKS Kalwarianka 7-0

 • rotary

  W sobote Kalwarianka gra sparingowy mecz z Hutnikiem Kraków

 • MKS

  Piast Bieruń Nowy( 5 liga śląska ) kolejnym sparingpartnerem MKS Kalwarianki ,w sobotę o 9 , boisko KS Chełmek

 • MKS

  Niedziela 11 , boisko KS Chełmek ; Orzeł Ryczów ( najlepsza ekipa powiatu , 7 team 4 ligi Małopolskiej)- MKS Kalwarianka

 • MKS

  Sparing w Krakowie , godzina 16 , boisko SMS , MKS Kalwarianka – Pcimianka Pcim ( czołowy zespół 4 ligi Małopolskiej )

 • mikser

  Kalwarianka przegrała 1:2 w Wieliczce po golu Kowalówki.

 • rokin

  Jaki sklad i wynik podajcie

 • MKS

  Sparing w Wieliczce sob 11 , MKS Kalwarianka – Liga Brazyliana , Andrzeja Niedzielana

 • panda

  Wie ktos cos o ruchach transferowych?

 • ropas

  Pomysł dośc ciekawy.Sam fakt iz trener jest az z Brazylii to jest szokujaca wiadomośc nie tylko na skale województwa malopolskiego,ale mysle ze nawet w całym kraju.

 • wikol

  Internazionale Kalwarianka tego jeszcze nie było.

 • Mewa

  Makowka to męska cipa