W Kalwarii Zebrzydowskiej  zorganizowany został Turniej Charytatywny „Budzimy Andzie”. Przyjaciele, rodzina najbliżsi zrobili wszystko by ten dzień był wyjątkowy i na długo zapadł w pamięć, udało się zebrać niebagatelną kwotę ponad 27 tysięcy złotych.

Zebrana kwota 27 tysięcy 598 zł robi wrażenie, zapracowali na nią organizatorzy Turnieju, którzy nie tylko szybko zebrali komplet zespołów pragnących zagrać dla Andzi, ale przygotowali też bardzo atrakcyjne przedmioty które licytowano w czasie Turnieju, darczyńcy przekazali też sporo innych rzeczy były one dostępne w loterii, zadbano też o poczęstunek, z którego datki też trafiły na rzecz potrzebującej pomocy Andzi.

Młodzi zadbali by o tym Turnieju było głośno, pragnęli by Hala sportowa zapełniła się w komplecie i tak też było, można szacować że Turniej na żywo obserwowało blisko 1 tysiąc osób.

Organizatorzy przygotowali też inne atrakcje, wystąpiła grupa taneczna GRW TEAM, był też z Andzią  Człowiek Flaga Łukasz Świrk, który zaprezentował swoje nieprzeciętne umiejętności poza niezwykłym pokazem zmobilizował publikę by SMS wsparła Andzię.

Wielkim sukcesem organizatorów okazały się licytację, przygotowano bardzo dużo cennych pamiątek sportowych i nie tylko, każda licytacja rozgrzewała publiczność do czerwoności, a absolutnym hitem okazała się  piłka meczowa z podpisami reprezentantów Polski podpisywana po ostatnim meczu naszej Drużyny Narodowej z Czarnogórą, Piłka przekazana od Pana Bogdana Zająca – II Trenera Reprezentacji Polski ta prawdziwa perełka licytacji poszła za 1.650 zł.

Była też miedzy innymi koszulka Marcina Wasilewskiego z Leicesteru City F.C aktualnego mistrza Anglii, nie mogło zabraknąć koszulek z autografami zawodników Wisły Kraków, plastron Macieja Kota, koszulka Navasa z Realu Madryt z podpisem Karima Benzemy, czy  koszulka Barcelony z  autografem Fabregasa, które również znalazły nabywców za bardzo wysokie stawki, była też licytowana randka z organizatorami licytacji – poszła za równie wysoką  stawkę 🙂

Niespodzianką był występ pary tanecznej Mati i Sara, którzy nie tylko zachwycili publiczność tańcem ale też przekazali na licytację co dopiero wywalczony złoty medal na międzynarodowych zawodach.

Turniej charytatywny odbywał się pod patronatem Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, który wspierał to przedsięwzięcie, a w czasie  spotkania gratulował tego wyjątkowego przedsięwzięcia, deklarując dalszą pomoc dla Andzi.

W czasie całego dnia zbierano też podpisy pod petycją o poprawę bezpieczeństwa przy przejściu dla pieszych w rejonie przystanku autobusowego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W tym Charytatywnym Turnieju najważniejszy  był  sam udział, jednak nie zabrakło emocji i spotkań na wysokim poziomie szczególnie w ostatnich meczach.

Turniej zakończył się wygarną Stomatologia Stupka Footbal Team, którzy po rzutach karnych pokonali Wiślacka Kalwarię w regulaminowym czasie gry było 0:0, trzecie miejsce przypadło Farbowanym lisom, dla tych ekip przygotowano puchary

Najlepszym zawodnikiem Turnieju wybrano Daniela Suchan, reprezentanta Polski i Mistrz Polski futsalu, co tylko pokazuje na jak wysokim poziome stał ten Turniej. Bramkarzem Turnieju wybrano Krystiana Kozieł.

Przypomnijmy – kilka tygodniu temu Angelika została potrącona na przejściu dla pieszych w Kalwarii Zebrzydowskiej. Niestety do tej pory nie udało się jej wybudzić i nadal przebywa w śpiączce i wymaga kosztownej rehabilitacji, potrzebna jest pomoc. Można nadal wpierać Andzie – wysyłając SMS lub też wpłacając darowiznę na jej rzecz.

Ten Turniej pokazał nam, że w tak trudniej sytuacji mamy na kogo liczyć. Otaczają nas wspaniali ludzie to wydarzenie jest chyba najlepszym tego przykładem. Angelika na pewno będzie z nas dumna! Ale czego się nie robi dla tak wspaniałej Osoby!Dziękujemy wszystkim z całego serduszka za naprawdę ogromny kawał dobrej roboty! Chcieliśmy również podziękować Mateuszowi i Sarze, którzy przyjechali by zatańczyć dla was i dla Angeliki prosto z dwu dniowych zawodów w Brnie, na których zajęli Pierwsze miejsce w Stylu Standardowym jak i w Stylu Latynoamerykańskim. Wielkie Gratulacje jesteście Wielcy! Pozdrawiamy Was bardzo serdecznie i jeszcze raz dziękujemy za WSPARCIE i POMOC w powrocie Andzi do zdrowia – mówią organizatorzy