Podczas najbliższej Sesji burmistrz i radni podzielą dodatkowy 1 mln 321 tys. zł. Budżet zostanie zasilony kwota 1 mln 140 tys. zł. to dofinansowanie do wybudowanej już Hali Sportowej w Kalwarii. Burmistrz ma już pomysł ja te pieniądze podzielić. 

Przypomnijmy ponad miesiąc temu Urząd Miasta pozyskał 1 mln 140 tys. zł, to dzięki oszczędnościom  w Małopolskim Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Małopolskiego.

Złożony wniosek dotyczył dofinansowania wykonanego już zadania dotyczącego czyli: Budowy Hali sportowej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wniosek został rozpatrzony pozytywnie, została podpisana umowa o dofinansowanie  i kwota  1 140 000,00 zł. wpłynęła na konto gminy. 

Do tej kwoty dochodzą jeszcze dochody OASS i dochód z podatku od nieruchomości teraz  do podziału jest już 1 mln 321 tys. zł.

Burmistrz Augustyn Ormanty pytany o podział 1 mln 140 tys. podczas ostatniej sesji deklarował, że większość trafi do miasteczka. 

Jest to zwrot na miasteczko i tutaj od mądrości wysokiej rady zależy jak podzielić. Propozycja jest by część pozostała w mieście, a część na dokończenie budowy Sali w Stanisławiu Dolnym, co pozwoli na odciążenie budżetu i środki które są zarezerwowane na Stanisław mogą być przeznaczone na jakieś projekty unijne – mówił burmistrz Augustyn Ormanty

W zaproponowanym przez burmistrza podziale najwięcej trafi na konto Wodociągów jako dokapitalizowanie spółki 650 tys. zł, 165 tys. zł na remont w Zespole Szkół w Leńczach, 98 tys. na wykonanie kanalizacji w Hotelu Kalwarianka, 90 tys. na remont przedszkola w Przytkowicach.

Teraz radni odniosą się do tych propozycji mogą je poprzeć lub odrzucić w całości, o tym jak zostaną one ostatecznie podzielone przekonamy się podczas najbliższej sesji zaplanowanej na czwartek 30 czerwca.