Bus do marzeń jedzie na wchód, już jest we Lwowie

Ekipa „Busem do marzeń” jest w trasie, tym razem jadą na wschód. Podróż rozpoczęli w sobotę od mszy świętej w kaplicy przy Franciszkańskiej 3 w Krakowie, odprawił ją ks. kard. Stanisław Dziwisz, który pobłogosławił młodych na drogę.

Jak pamiętamy w wakacje ekipa „Busa do marzeń” podróżowała po Europie południowej zapraszając młodych do przyjazdu na światowe Dni Młodzieży do Krakowa lipcu 2016 r., tym razem pojechali Wschód tam nie tylko będą zapraszać na ŚDM 2016 ale zaniosą też pomoc potrzebującym.

Teraz Bus do marzeń odwiedzi młodych na Ukrainie, Białorusi, Litwie i Łotwie, ekipa busa chce dotrzeć szczególnie do Polaków i osób, które mają polskie pochodzenie. Dla nich Światowe Dni Młodzieży będą szansą powrotu choć na chwilę kraju przodków, będzie też małą namiastką Polskości.

Ta trasa trwać będzie 14 dni. Ważne punkty na ich drodze to największe miasta polskich Kresów i skupiska Polaków, szczególnie Lwów, Winnica, Berdyczów, Grodno, Wilno. Według różnych danych, na Ukrainie mieszka od 150 do nawet 900 000 Polaków, najwięcej w obwodach żytomierskim i lwowskim, tam właśnie się wybierają.

Tym razem „bursiarzami” są: ks. Piotr, Lawinia, Marzena, Ula, Wiktoria, Andrzej, Maks i Wiktor – połączone siły Kalwarii, Libiąża i Limanowej.

Młodzi chcą by ta wyprawa była szansą wcielania hasła „Błogosławieni miłosierni” w życie, dlatego przygotowali prezenty, które przekażą w polskich  parafiach, w ich akcję „Bierz zeszyt i w Troki” zaangażowało się bardzo dużo osób, udało im się zebrać ponad 300 kg. Art., szkolnych i słodyczy, które trafią dla potrzebujących rodaków ze wschodu.

Ekipa Busa do marzeń już podzieliła się wrażeniami z pierwszego dnia w trasie – relację można śledzić na www.Busemdo Marzen.pl lub na FB

Nasz ładunek wieziony na Litwę został zaakceptowany przez wszystkie kontrole i mając za sobą zachodzące słońce dotarliśmy do Lwowa – mówią młodzi z Busa do marzeń i dodają Tu przywitał nas ojciec Paweł i siotry Józefitki, w których domu śpimy. Takich luksusów w żadnym wypadku się nie spodziewaliśmy. Tym bardziej wiemy, że jutro musimy dać z siebie wszystko

Dziś z samego rana odwiedzili wspólnotę parafialną przy kościele pw. św. Marii Magdaleny. To ostatnia polska parafia we Lwowie. Rano sprzątali świątynie, a na wieczór zaplanowali w niej koncert.

Podobnie jak przy okazji poprzedniej trasy młodzi uruchomili aplikację – Zatankuj busa, teraz każdy może ich wesprzeć. W jaki sposób można pomóc busiarzom? Nic prostszego.

Wystarczy wejść na stronę www.busemdomarzen.pl/mapka i wpłacić dowolną kwotę, która potem zostanie zamieniona na benzynę.

Więcej o Busem do marzeń – www.busemdomarzen.pl i facebook.com/busemdomarzen