Bus do marzeń wrócił do domu

Po prawie czterech tygodniach wyprawy ekipa Busa do marzeń, powróciła do Kalwarii, a ich Bus wrócił na swoje miejsce parkingowe obok kalwaryjskiej plebanii.

Przejechali niemal 6000km, spędzili w busie około 85 godzin! W czasie tych 26 dni podroży odwiedzili 30 miejsc, w których przekazali zaproszenie na Światowe Dni Młodzieży.

Chcieliśmy zakończyć naszą podróż tak, jak ją zaczęliśmy – czyli Mszą świętą w naszym kościele parafialnym pw. św. Józefa. Powitał nas tam Ksiądz Proboszcz, na którego wsparcie w każdej postaci możemy liczyć zawsze. Z wielką radością wręczyliśmy mu pierwszy album fotograficzny z trasy – mówią młodzi z Busa do marzeń

 Celem wyprawy było szerzenie idei Światowych Dni Młodzieży i zapraszanie  do udziału w przyszłorocznym spotkaniu młodych i odwiedzin w Kalwarii Zebrzydowskiej. 

Jak mówią przez ten prawie miesiąc GPS Kalwaria dzielił się na dwie ekipy – tych, którzy fizycznie podróżowali po Europie i tych, którzy w wyprawie udziału wziąć nie mogli, ale cały czas byli na pokładzie busa duchowo.

Ta druga grupa zgotowała dla pierwszej odpowiednie powitanie, były chleb i sól, śpiew, transparent i mnóstwo radości, a później cała masa wspomnień i opowieści z trasy.

Uczestnicy wyprawy odwiedzili Czechy i Austrię, Włochy, skąd promem przedostali się do Grecji, następnie odwiedzili Rumunię, Bułgarię i Węgry, a na sam koniec Słowację, we wszystkich tych krajach zarażali innych ideą Światowych Dni Młodzieży i zapraszali do przyjazdu do Krakowa i Kalwarii Zebrzydowskiej

Jak sami mówią spotkali bezpośrednio 5 000 osób, a jeszcze więcej przez media, które o nich wspominały. Wzięli udział w trzech festiwalach chrześcijańskiej młodzieży. Spotykali się z młodymi w każdym z odwiedzonych miejsc, pomagali na parafiach, sprzątali strychy czy obierali ziemniaki – a wszystko to z uśmiechem i przekonaniem, ze hasło ŚDM Kraków 2016 „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt5,7) można przekazywać słowem i czynem.

Ich celem było zapraszać do przyjazdu na spotkanie młodego Kościoła z Papieżem, które odbędzie się już za rok oraz promować Polskę jako gospodarza Światowych Dni Młodzieży.

Ekipa busa to: Jagoda, Andrzej, Maciek – którzy pokonali całą trasę; Kasia, Dawid, Marian, Wojtek i Kuba – najmłodszy, trzynastomiesięczny uczestnik wyprawy (pierwsza część do Paliano) oraz Iza, Iwona, Wiktoria, Justyna, ks. Piotr (druga tura). W każdym odwiedzonym miejscu zostawili flagę ŚDM, żeby przypominała o zaproszeniu do Krakowa.

Kalwarianie planują kolejne wyprawy. Chcą odwiedzić kolejne miasta i kraje, by pokazać innym, czym są Światowe Dni Młodzieży i miasta, do których przyjadą pielgrzymi: Kraków i Kalwarię Zebrzydowską.

Młodzi ze Stowarzyszenia GPS Kalwaria otrzymali pomoc od władz lokalnych, sponsorów i Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016. Każdy chętny mógł też wspomóc ich tankując litr benzyny przez przelew pieniędzy.

Tutaj więcej o Busie do marzeń – Foto i relacje z trasy – facebook.com/busemdomarzenbusemdomarzen.pl