Nie tak dawno w Konwencie Ojców Bonifratrów w Zebrzydowicach odbyło się spotkanie organizowane przez „Fundację Dziedzictwo”, szefową którego jest Halina Cimer. Rozmawiano o historii, głos zabrał były burmistrz Kalwarii Zbigniew Stradomski, który wyraził swoje niezadowolenie iż w poprzedniej kadencji nie udało mu się zakupić Willi przy ulicy Krakowskiej wycenioną przez właścicieli na 1 mln 600 tys. zł.

Spotkanie zostało zorganizowane przez „Fundację Dziedzictwo” rozmawiano o Kalwarii Zebrzydowskiej na starych mapach, grafikach i fotografiach, to już kolejny cykl spotkań, które otrzymało wsparcie Starostwa Powiatowego w Wadowicach.

Uczciwie oceniając są to wartościowe spotkania, prowadzone przez historyków ukazujące starą Kalwarię Zebrzydowską i takie inicjatywy należy pochwalić.

Jednak zupełnie niezrozumiałe musi być wystąpienie w czasie jego trwania byłego burmistrza z Kalwarii Zebrzydowskiej  przedstawiciela PiS Zbigniewa Stradomskiego, który poskarżył się na radnych Rady Miejskiej kadencji 2010-2014, którzy nie zgodzili się na zakup Willi przy ulicy Krakowskiej. Willę, o której  miejscowi mówią też „Leśniczówka”, właściciele  wycenili na 1 mln 600 tys. zł i taką cenę zaproponowali burmistrzowi.

W poprzedniej kadencji była sytuacja taka, kiedy była możliwość budynku drewnianego, perełki jak chodzi o budownictwo drewnianą, świecką chodzi o budynek przy ulicy Krakowskiej – mówił były burmistrz Zbigniew Stradomski

Ta sprawa znalazła się w programie jednej z Sesji.

Budynek znajduje się w opłakanym stanie, nadaje się do gruntownego remontu. Wojewódzki Konserwator Zabytków nakazał prywatnym właścicielom  remont tego obiektu,  koszty remontu mogą być ogromne na co po prostu nie stać prywatnych właścicieli i z tego też powodu zwrócili się oni do burmistrza Stradomskiego o zakup willi.

Teraz można się zastanawiać, czy ten temat powróci w przypadku wygranej kandydata  PiS na burmistrza, tym bardziej iż na tym spotkaniu obecny był również  kandydat Tadeusz Stela.

 

 • walerian słomka

  jeżeli były nieprawidłowości to musisz zgłosić to do prokuratury, ale znając życie tego nie zrobisz, bo nie masz jaj ! Inaczej byś się podpisał !

 • kry

  Dworek miał być sprzedany, p Ormanty już miał kupca już ugranego, pewnie dogadany za poparcie w wyborach

 • jestem

  W szczególności spacerują po tym super chodniku ze schodami :/ masakra ciężko się idzie, a co dopiero mają powiedzieć matki z wózkami. Brawo dla władz 😛

 • Kasia

  Zainteresuj się może dlaczego nie ma Skate parku…. jak firma która budowała w zeszłym roku skatepark za 350 tyś a teraz chce za ten sam 700 tyś to chyba jest coś nie halo… Na Bugaju tez mieszkają ludzie i na pewno więcej tam spaceruje niż po waszym puptracku…, o który sami nie zadbacie…

 • Tony Hawk

  Na bugaju zwierzęta chodniki dostają a skateparku nie ma

 • A dworek w Brodach gmina zakupiła i jakoś remontów nie widać

 • Konserwator

  To jest zabytek i na właścicielu spoczywa obowiązek remontu. Stradomski kupując za 1 milion 600 tyś willę za pieniądze podatników byłby niegospodarny, bo od razu musialby remontowac wydając kolejne miliony. Skoro tak bardzo zależało na wydaniu milionów to prawdopodobnie ktos komuś coś obiecał. Czy teraz jak wybiorą Stele to czy nie będzie forsować takiej transakcji aby zrobić dobrze sąsiadowi.

 • Solar

  Proszę napiszcie co się dzieje z OZE. Lakoniczna informacja na stronie urzędu jest niewystarczająca.
  Dlaczego wniosek o OZE został odrzucony? Dlaczego sąd stwierdził że bez podstawnie? Kiedy wyrok zostanie uprawomocniony a wniosek wróci do ponownego rozpatrzenia?
  Pozdrawiam

 • Piotr Moskała

  akurat to spotkanie było bardzo słabe, do tego film został ocenzurowany

 • Jsomsiada

  Nie sądzisz, ze ta wille można byłoby zakupić, wyremontować i zrobić choćby nawet hotel? Nie dość, że gmina by na tym zarabiała to jeszcze powstałyby dodatkowe miejsca pracy

 • ZakopanenapokaZ

  Cesarz Ormanty, którz inny?

 • Tołdi

  Jest w ogóle sens robić wybory? U nas w gminie odkąd pamietam rządzi dyktator Ormanty, za którego panowania się guzik w kalwarii zmieniło… Czekam tylko na wygrana Steli i zwolnienie Ciebie TOŁDI z prowadzenia tego portalu…
  Liżesz tyłek ormantemu, napiszesz wszystko co ci każe

 • tw

  Kto pozwolił zburzyć „Ochronkę” Stare przedszkole?

 • Sasiad

  Śmierdzi to. Po zakupie pewnie bym się podzielili.

 • Sasiad

  Czyżby była ustawka i mieli się podzielić po zakupie? Śmierdzący temat