Dziś w Telewizji Polsat  rusza program „World of Dance”, który będzie emitowany w piątki o godzinie 20.00, wśród uczestników znaleźli się właśnie  Sara Silva i Mateusz Stawowy z Barwałdu Górnego. Cała Gmina Kalwaria Zebrzydowska kibicuje młodym mistrzom!

Mateusz Stawowy to mieszkaniec Barwałdu Górnego i uczeń szkoły podstawowej im. Karola Wojtyły. Jego pasją jest taniec, który z sukcesami trenuje wraz z partnerką Sarą.

Para może pochwalić się wieloma tytułami między innymi trzykrotnym  Mistrzostwem Polski, sukcesy odnoszą również na arenie międzynarodowej wygrali Turnieje w Budapeszcie, Brnie, Helsinkach, są zwycięzcami wszystkich turniejów w swojej kategorii w Polsce w jakich wystąpili w latach 2017-2018!

Dziś zadebiutują w Telewizji Poslat w programie „World of Dance”, początek o godzinie 20.00, w tym programie profesjonalni tancerze będą rywalizować o ogromną nagrodę w postaci 100 tys. dolarów amerykańskich.

Uczestnicy podzieleni są na trzy grupy wiekowe: dorośli w wieku co najmniej 18 lat (1–4 tancerzy), formacje taneczne w wieku 18 i więcej lat (5–20 tancerzy) i juniorzy w wieku od 8 do 18 lat (soliści i formacje do 20 tancerzy).

Konkurs podzielony jest na cztery etapy. Pierwszy z nich to kwalifikacje, które trwają pierwsze cztery odcinki programu. Uczestnicy występują w ramach swojej grupy i otrzymują punkty od jurorów, przyznawane w kategoriach: wykonanie, technika, choreografia, prezentacja i kreatywność

Jeszcze przed  występami Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty spotkał się z młodymi tancerzami,  zapewnił mistrzów Matiego i Sarę i ich rodziców, że kibicować będzie im będzie cała Gmina Kalwaria Zebrzydowska, a szczególnie Barwałd Górny – rodzinna miejscowość Mateusza. Młodzi otrzymali prezenty i wsparcie, nie zabrakło tez wzruszeń

Jesteście wielką dumą dla całej Gminy Kalwaria Zebrzydowska, pięknie ją promujecie, można też powiedzieć że jesteście chodzącą reklamą. Zawsze możecie  liczyć na nasze wsparcie. Mogę was zapewnić, że kibicuje wam cała Gmina, życzę wam udanego występu w World of Dance i turniejach i zawodach, w których startujecie – mówił Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty

Zachęcamy do oglądania programu „World of Dance”,  w Polsat w każdy piątek od godz. 20:00.

 • muki

  Dzis w V Lidze Soanowianka przegrywa 0-7 z Niwa,remis Kalwarianki w Zarkach 1-1,ponadto Gromiec 1-1 Bialka,a Jaworzno jedzie 5-0 z Garbarzem.W tabeli bez zmian liderem nadal Niwa,a Sosnowianka ostatnia w tabeli.Za tydzien hit kolejki Niwa kontra Chelmek,a do Kalwarianki przyjezdza mocny wicelider Rajsko.W A-klasie dzis zmienil sie liderem zostala Sucha,bo wygrala wyjazd w Targanicach 5-2,Paszkowka porazka 0-3 w Roczynach.Nastepna kolejka w weekend.

 • wapen

  Nic nie zrobi Sosna baty wielkie czekają

 • muki

  W sobotnich meczach ktore sie zakonczyly KS Beskid porazka 1-2 z Ryczowem.W V Lidze Chelmek remis z Brzezina Osiek,a Rajsko jedzie 4-0 z Babicami,ale jutro najwazniejsze mecze,w tym mecz Sosnowianki z liderem z Niwy godz 15.Kalwarianka wyjezdza do Zarkow.Trudno przypuszczac,zeby po tej kolejce zmienil sie lider,bo Sosnowianka gra bardzo cienko i nie moze odbic sie od dna,a Niwa jest dosc silna druzyna ktora walczy o awans.W A-klasie niespodziewana strata punktow Spytkowic w Stryszawie remis i jesli jutro Sucha wygra w Targanicach to zostanie liderem.W lokalnym meczu dzis Barwald remisuje 1-1 z Sokolem,a Wadowice wygraly w Skawicy 3-1,wciaz ciezka sytuacja w tabeli Paszkowki ktora jedzie jutro do Roczyn.

 • MKS

  1 lidze młodzików żółto – czerwoni wygrali mecz na szczycie w Andrychowie z Beskidem 2-1 i są liderami , mają duże szanse na awans do Małopolskiej Ligi Młodzików i konfrontacje z Cracovią Kraków czy Unią Tarnów