Catenaccio Kalwarianki powstrzymało lidera

Kalwarianka zagrała najlepszy mecz w tym sezonie, takiej gry obronnej nie powstydziłyby się nawet włoskie zespoły stawiające na catenaccio. Kalwarianka została bardzo dobrze ustawiona przez trenera Grzegorza Staszewskiego, groźnie też kontrowała.

Przed tym spotkaniem nasz kolega po fachu dziennikarz sportowy Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej Bogdan Szpila awizował to spotkanie Hitem czwartoligowych boisk będzie mecz w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie przyjadą liderzy – piłkarze kleczańskiej Iskry (15 punktów). Gospodarzy dzieli od kleczan 10 punktów, jednakże nie jest tajemnicą, że futbolistom Iskry ze Stolarzmi zawsze było „pod górkę”. I jego słowa się sprawdziły, pracuje w tym zawodzie już trochu i wie co pisze, a inni jeszcze muszą trochu popracować w zawodzie by wyciągać prawidłowe wnioski.

Iskrę Klecza w tym spotkaniu interesował tylko komplet punktów, rozochocona była ostatnimi wygranymi, odprawiała też  kolejnych rywali aplikując im 20 bramek w 5 spotkaniach, szkopuł w tym, że ten bilans osiągnęła na własnym boisku, a gdy przyszło im zagrać na wyjedzie, na obcym boisku określanym jako „lotnisko” już tak łatwo nie było.

W tym derbowym spotkaniu na największe barwa zasłużyła formacja obronna Kalwarianki, która zmywa plamę po ostatnich dwóch spotkaniach, w których straciła 9 bramek.

Mecz na trybuny ściągnął sporą liczbę kibiców, padł rekord frekwencji na stadionie Kalwarianki i raczej szybko nie zostanie pobity.

Spotkanie MKS Kalwarianki z aktualnym liderem IV ligi Małopolskiej nie należało do wybitnie ciekawych. Była walka, zaangażowanie ale zabrakło goli i piłkarskiej jakości. Gospodarze w pełni zasłużenie zdobyli jeden punkt.

Od początku spotkania, zwłaszcza w pierwszej połowie żółto-czerwoni  kontrolowali przebieg wydarzeń a lider nie potrafił zawiązać sensownej sytuacji strzeleckiej. W pierwszej odsłonie nie oddał celnego strzału.

W 7 minucie po koronkowej akcji Rabczenyuk wpadł w pole karne ale uderzył obok słupka. Po kwadransie dwukrotnie doświadczony Wasilewski powstrzymywał w ostatniej chwili ciekawe akcje żółto czerwonych na jeden kontakt.

W 37 minucie na środku boiska Jakub Smagło brutalnie sfaulował wychowanka MKS Kalwarianki Dariusza Hobrzyka. Ten ordynarny faul kwalifikował się czerwoną kartkę, sędzia pokazał tylko żółtą. Na samą przerwę po indywidualnej akcji nieznacznie obok słupka uderzył Dariusz Szymoniak.

Po przerwie stoper Kalwarianki Jakub Bartosz zdaniem sędziego sfaulował na drugą żółtą kartkę filigranowego Dawida Rupę i bez żadnego ostrzeżenia pokazał w zaledwie7 minut czerwoną kartkę z dwóch naciąganych  fauli.

Licznie zgromadzeni kibice gości liczyli na bardziej ofensywny styl swojej drużyny.

To mądrze grająca Kalwarianka powinna po godzinie gry prowadzić . Po klasycznej kontrze rozprowadzonej przez Szymoniaka, Rabczenyuk w sytuacji sam na sam uderzył obok wychodzącego Krystiana Kozieła, futbolówka zatrzymała się na słupku i Kapera wyjaśnił sytuację.

W ostatnim kwadransie lider doszedł do głosu. Najpierw Kapera po rzucie rożnym uderzył z 8 metrów obok słupka a próby Dawida Rupy czy Wożniaka nie sprawiły problemu  Dziedzicowi.

Z kolei w odpowiedzi  Rabczenyuk pociągnął prawym skrzydłem i podanie po ziemi na 6 metr przeciął przytomnie Krystian Kozieł ściągając futbolówkę składającemu się do strzału Rafałowi Danielowi.

Lider najlepszą, jedyną stuprocentową sytuację wypracował w 94 minucie ale Damian Wycisk nieobstawiony  z 7 metrów po dośrodkowaniu z prawej strony uderzył wysoko nad poprzeczką.

MKS Kalwarianka dzięki remisowi awansowała na 13 miejsce w tabeli i w najbliższą sobotę 26 września o godzinie 11 zagra kolejne spotkanie w Zembrzycach z Garbarzem

MKS Kalwarianka – Iskra Klecza 0-0
Skład MKS Kalwarianki: Dziedzic – Pakosz , Bartosz 2ż ( 48 czk) , Mlostek , Cygal – Rabczenyuk ż 88 Dybek, Białek od 89 Korzeniowski ż  , Świerczyński , Trzebuniak od 72 Daniel – Hobrzyk – Szymoniak od 67 Rusin.

Skład Iskry Klecza: Kozieł – Kowalczyk od 46 Ostrowski , Wasilewski , Kapera , Wycisk – Wożniak ż ,Smagło ż ,  Drechny ż  Łukasz Rupa , Skrzypiec – Dawid Rupa ż .

MKS Kalwarianka – Orzeł Piaski Wielkie 0-0
    Skład MKS Kalwarianki ; Dziedzic – Pakosz, Mlostek, Bartosz czk(64) , Kapera – Daniel od 85 Rusin , Świerczyński , Trzebuniak , Hobrzyk , Rabczenyuk ż od 77 Węgiel – Korzeniowski od 63 Dybek.
    Sędziował Dawid Malczyk z Chrzanowa .

• sergen

Ogrywala Kalwarianka jeszcze rok temu najwieksze potegi czwartej ligi i w tym hegemona rezerwe Cracovie,ale jaki byl wtedy sklad i wzietych trzech z Wolbromia pus Raba i drugi ukrainiec i ciagle druzyne do samych zwyciestw,a bez Bialka,tego bramkarza i Liputa to Kalwarianka z miejsca doluje i blizej jej ku spadku niz srodku tabeli.Taka Sosnowianka beniaminek i chce im sie grac i wyniki maja lepsze niz zakladali,jedynie mecz z Iskra i z Trzebinia im zupelnie nie wyszedl.

• Hose

nikt nie pisze nic o meczu z Sosnowianką? gdzie są napinacze z Kalwarii i okolic ????

• ja

Niestety bez pieniędzy ani rusz a gra swoimi kończy się na grze w B klasie albo niżej… i tak niestety będzie u nas i tak też jest w tym momencie u naszych sąsiadów z Przytkowic – pozbyli się wszystkich przyjezdnych do tego groźne kontuzje i koniec kariery dla Lelka i Stokłosy, którzy od lat stanowili o sile Sokoła i skończyło się… gra juniorami i wychowankami w wiosce która liczy 1800 mieszkańców nie ma szans bytu (tu musi być jak w każdej drużynie okręgówki 4-5 zawodników z wyższej ligi którzy będą ciągnąć grę) przy reorganizacji i spadku z IV ligi dziesięciu drużyn a 4-5 z naszego regionu do V ligi a z V ligi do A-klasy 8 drużyn to jak Sokół tak i Kalwarianka mogą pakować się do ligi niżej (chyba że w zimie znacząco się wzmocnią) najlepiej na tym wyjdzie Cedron który ma zawodników z zewnątrz i najlepszą kadrę w A-klasie żeby zrobić awans do nowej bardzo mocnej V ligi!

• arbi

Kolejny mecz za nami. Jutro (po prawdopodobnej wygranej Sosnowianki) zespoły podzielą się na te walczące jeszcze o utrzymanie, oraz na ewidentnych spadkowiczów. Nam pozostaje liczyć na cud. No, ale w końcu Kalwaria Zebrzydowska cudami słynie.
    I pomyśleć, że rok temu chłopaki ogrywały Cracovię II.

• arbi

A ja zakładam, że w momencie ewentualnego spadku do klasy okręgowej kilku zawodników nie będzie chciało grać na takim poziomie rozgrywek Zatem po ich odejściu być może czeka nas za 2 sezony A klasa.
    Balonik pompowali sami kibice, zwłaszcza ci, którzy nie chodzą na mecze a chętnie wypowiadają się w necie.
    Obecnie kolejny balonik pompowany jest u sąsiadów.

• Fan

Proszę Państwa, Szanowni kibice MKS Kalwarianka z przykrością informuję że powinniśmy godzić się powoli ze spadkiem. Wczorajszy mecz Chyba wszystkim pokazał nasze słabości. Wypada jeden zawodnik (Białek powody nieobecności śmieszne jak na IV ligę. ) i drużyna się rozlatuje. Kompromitująca porażka. O ile zarząd nie planuje 3 wzmocnień na poziomie Tomka Liputa i 2 graczy na poziomie Białka to za rok gramy w okręgowej. Szkoda że niektórzy tak strasznie pompowania balonik.

Wiślanie Jaśkowice – Halniak Maków 4-0
    Garbarz Zembrzyce – MKS Kalwarianka 1-1(0-1) Tymeteusz Chodżko – Rafał Daniel 25
    MKS Kalwarianka awansowała w tabeli na 12 miejsce , dobre i to

• MKS

4 liga Małopolska sobotnie wyniki
    Górnik Wieliczka – Górnik Libiąż 1-1
    MKS Trzebinia- Siersza – Spójnia Osiek 6-1
    Garbarz Zembrzyce – MKS Kalwarianka 1-1(0-1) Tymeteusz Chodżko 82- Rafał Daniel 25
    Skład MKS Kalwarianki ; Dziedzic – Trzebuniak , Mlostek ż , Cygal , Pakosz – Hobrzyk , Białek , Świerczyński , Rusin – Daniel od 65 Światłoń , Szymoniak .
    PS. Zarząd MKS Kalwarianki przeprasza za zamieszanie na facebooku MKS Kalwarianki spowodowane brakiem profesjonalizmu Tomasza B.

• MKS

Garbarz Zembrzyce – MKS Kalwarianka 1-1(0-1) gospodarze 82 – Rafał Daniel 24
    Skład MKS Kalwarianki ; Dziedzic – Trzebuniak , Kapera , Mlostek , Cygal – Rusin , Białek , Świerczyński , Pakosz – Szymoniak , Daniel od 77 Goczał .
    Nie pokonana w meczach derbowych MKS Kalwarianki na własne życzenie nie dowiozła kompletu punktów na trudnym terenie Zembrzycach . Na dodatek gospodarze od 15 minuty grali w 10 po czerwonej kartce dla bramkarza Wieczorka po faulu na taktycznym na Dariuszu Szymoniaku na 20 metrze. Prowadzenie dla żółto – czerwonych zdobył wracający po kontuzji wychowanek żółto- czerwonych Rafał Daniel , który z 7 metrów zdobył premierowego gola w nowym sezonie . Po przerwie Dariusz Szymoniak minął bramkarza i uderzał do pustej bramki i ale sytuację wyratował doświadczony Sałapatek , w końcówce kapitalny strzał za linii pola karnego ugrzązł w bramce MKS Kalwarianki i gospodarze doprowadzili do wyrównania.
    MKS Kalwarianka utrzymała 13 miejsce w tabeli i na dziś jest w grze o utrzymanie