Kalwaria Zebrzydowska ma obiekty sportowe, jakich zazdrości jej cały region! Każda osoba pojawiająca się na stadionie MKS „Kalwarianka” jest pod wrażeniem przemian jakie się tutaj dokonały. W sobotę dokonano otwarcia i poświęcenia obiektów sportowych po gruntownym remoncie.

Śmiało można powiedzieć, że obiekty  „Kalwarianki” to prawdziwy  raj dla osób uprawiających sport, każda aktywna osoba, lubiąca  i uprawiająca sport znajdzie tutaj coś dla siebie! Samorząd kalwaryjski od lat inwestuje w bazę sportową, wcześniej powstały nowe boiska sportowe w Zebrzydowicach, Brodach czy Leńczach, a obecna inwestycja w Kalwarii Zebrzydowskiej to przysłowiowa wisienka na torcie.  

Stadion „Kalwarianki” nie tak dawno wzbogacono o bieżnie lekkoatletyczną, z której korzystają od początku roku mieszkańcy. Od zawsze ten obiekt był znany z doskonałej murawy, teraz znany jest też z doskonałej bieżni lekkoatletycznej.

Najważniejszą i najbardziej kosztowną inwestycję stanowiła przebudowa bazy noclegowej, oraz nadbudowa pawilonu sportowo-turystycznego „Kalwarianka”.  Dzięki przeprowadzonej przebudowie w budynku została zwiększona ilość miejsc hotelowych do ponad 50.  Na budynku pojawiło się nowe logo klubu i nazwa obiektu czyli „Kalwarianka”.

W najbliższym sąsiedztwie budynku „Kalwarianki” przebudowano również korty tenisowe, powstały tutaj dwa korty o  nawierzchni poliuretanowej, pomyślano również o oświetleniu i nowych krzesełkach i sprzęcie tenisowym, który będzie można wypożyczyć.

Obok kortów powstała również wypożyczalnia rowerów,  jest tutaj 20  rowerów o różnych parametrach, z których będzie można korzystać.

To nie koniec atrakcji jakie tutaj znajdziemy, powstaje również ścieżka spacerowa, która połączy stadion z aleją Jana Pawła II.

W czasie sobotniego otwarcia, podkreślano że wymienione  inwestycje nie byłyby możliwe bez rządowego wsparcia i otrzymanych dotacji. Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na łączną kwotę ok.  5 mln 500 tys. zł   natomiast na remont kortów budżetu państwa z rezerwy ogólnej  Premiera RP Mateusza Morawieckiego przeznaczono 760 tys. zł.

Dlatego też w czasie oficjalnych przemówień podkreślono bardzo dobre relacje pomiędzy rządem a samorządem, co przełożyło się na pozyskanie dotacji. Znaczącą role w ich pozyskaniu odegrał Poseł RP Filip Kaczyński,  Radny Marcin Zadora, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita i Premier RP Mateusz Morawiecki, którym Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej złożył podziękowania.

Wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do modernizacji tego miejsca, chciałbym podziękować. Dziękuje za pomoc w kreowaniu pozytywnych przemian Gminy Kalwaria Zebrzydowska.  Jako samorząd dziękujemy za udział w naszych przedsięwzięciach  oraz wsparcie i ofiarność. Mam nadzieję że, dotychczasowa współpraca zaowocuje i przyczyni się do dalszego rozwoju naszej Małej Ojczyzny – mówił  Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty i dodaje Systematycznie inwestujemy w to  miejsce, tak aby tętniło sportowym życiem i stało się sportową wizytówką gminy.

Przypomnijmy, że  na terenie stadionu „Kalwarianki” jest też skatepark, boisko „Orlik” są też boiska do siatkówki i koszykówki. Bez wątpienia będzie to sportowy doskonałe miejsce dla aktywnych fizycznie i jedna z najlepszych baz sportowych w regionie.