CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na akcję charytatywną na rzecz Dominiki Kosek. 11 lutego  w  hali sportowej przy ZSiPO (ul. Mickiewicza 9) zorganizowany zostanie  maraton zumby, w który  zaangażowało się ponad 20 instruktorów.

Prócz wzmacniania swojej aktywności fizycznej będzie można skorzystać z innych atrakcji, między innymi dla najmłodszych przygotowany będzie kącik dziecięcy, fotobudka, a także kącik gastronomiczny z przekąskami i napojami. W czasie maratonu odbędą się także licytacje, a zebrane środki zostaną w całości przekazane na leczenie Dominiki. Zagra DJ Rafał Okrzesik – zachęcają organizatorzy

Dominika Kosek z Brodów w grudniu 2016 r. zaczęła skarżyć się na bóle i zawroty głowy. Dzięki szybkiej interwencji lekarza rodzinnego została skierowana na badania do szpitala, gdzie zdiagnozowano bardzo niebezpiecznie ulokowanego guza. Lekarze podjęli natychmiastową decyzję o operacji. Mimo obaw dziewczynki operację wykonano 18 stycznia 2017 roku w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.

Później przez miesiąc organizm zmagał się z bardzo wysoką gorączką i infekcją bakteryjną. Dziewczyna zapadła w śpiączkę. Od 7 marca 2017 roku Dominika przebywa w klinice Budzik w Warszawie, gdzie pozostanie do marca 2018 roku. Czeka ją bardzo długa, ciężka oraz kosztowna rehabilitacja. Dominiką muszą zająć się: neurookulista, neurologopeda, ortopedzi i rehabilitanci.

3 maja 2017 roku odbył się w Brodach duży piknik charytatywny na rzecz Dominiki. Pomysłodawcy liczą, że i tym razem akcja okaże się sukcesem!

Wstęp na wydarzenie – wolny datek do puszki. Wszystkie osoby, które przekażą powyżej 10 zł na leczenie Dominiki będą brały udział w losowaniu atrakcyjnych nagród!

Maraton Zumby dla Dominiki Kosek
Hala Sportowa w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika
Kalwaria Zebrzydowska, ul. Mickiewicza 9
11 lutego 2018 r. (niedziela), godz. 15:00-19:00