Grupa pasjonatów dąży do tego by w Kalwarii powstał Skatepark. Zebrali podpisy, założyli fanpage na FB i postanowili działać.  Teraz chcą przekonać władze gminy do swego pomysłu. 

Jak podkreślają pomysł urodził się już dawno, ale teraz postanowili mocnej działać w tej sprawie – pomysłodawcami są Krzysztof Oleksy i Piotr Błachut członkowie Zarządów Osiedli nr 1 i 2 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Pomysłodawcy tej inicjatywy dążą do tego by w Kalwarii Zebrzydowskiej powstał Skatepark z prawdziwego zdarzenia, znaleźli też lokalizacje to plac w bezpośrednim sąsiedztwie boisk  „Orlik”, tereny należą do gminy więc z taką lokalizacją problemu nie będzie. Dla tego pomysłu szybko zebrali 350 podpisów, ich profil na FB polubiło 300 osób.

Korzystając z pomocy znajomych zebraliśmy ok. 350 podpisów pod pismem i złożyliśmy go na ręce p. Burmistrza Augustyna Ormantego na zebraniu z mieszkańcami w dniu 24.10.2015 r. – informują pomysłodawcy

 

Pismo, które złożyli na ręce burmistrza opublikowali na FB.

 

Skatepark jest wielce oczekiwaną inwestycją, na którą liczą liczni mieszkańcy miasta i gminy, zarówno młodzi jak i ich rodzice. Również młodzież spoza miasta, z okolicznych wiosek ma nadzieję na powstanie takiego miejsca w Kalwarii – piszą pomysłodawcy i dodają  Skatepark to też również okazja i szansa pod względem promocji . Na terenie Skateparku można by zorganizować zawody, w których braliby udział znani skaterzy, rolkarze i BMX-owcy, a także nasi młodzi sportowcy.

Koszt budowy obiektu o która myślą to kwota około 250 tys. zł, a jak podkreślają cześć środków na ten cel może zostać pozyskanych  z funduszy unijnych. 

W projekcie budżetu na 2016 r. znalazła się kwota 50 tys. zł na wykonanie projektu, wiec chyba wszystko idzie w dobrym kierunku. Jak będzie czy im się uda czas pokaże, życzymy im powodzenia i będziemy wspierać tę inicjatywę mieszkańców. 

Póki co zachęcamy na polubienia fanpage –  Budowa skateparku w Kalwarii Zebrzydowskiej

{Foto: techramps.com}

 • Józef

  Tor jeszcze nie powstał a już dzieli ! Żenada!
  Proponuje wpaść na sesję i przekonać się jak radni dzielą kasę podatników na swoje cele, to jest dopiero horror za pieniądze podatników. I jak tu gmina ma się rozwijać jak każdy bezradny ciągnie w swoją stronę, to po co dokument pod nazwa strategia gminy na lata 2014-2020 za 30 tys.? Po co inne opracowania jak rewitalizacja czy plan przestrzenny jak radni znowu budują po kawałeczku chodnika , tu coś zrobią tam coś załatają, nigdy nie będzie inwestycji zrobionej pod klucz od projektu po odebranie tylko musimy jak dziady kalwaryjskie wszystko robić na raty

 • wujo

  Pierdół to w Kalwarii zrobiono aż nadto. Stradomski z wielce możną Radą Miejską zakupili tzw. winiarnię w Brodach. Za niewiele, teraz Ormanty ma zgryz, co zrobić z tą kurą, mającą znosić złote jaja. I radni teraz zbaranieli. Dalej mają we łbach rozdawnictwo pieniędzy, a to chodniczek, a to kładeczka, a to dróżeczka, a to skatepark itd. Opamiętajcie się! Nie możecie nazywać się władzą, podejmujecie decyzje, które ogółowi odbijają się czkawką. Działacie bez rozeznania, korzystacie z podpowiedzi ludzi, którzy mają interesy w takim chaosie. Oj, możecie zasiąść na ławie oskarżonych. A PiS czuwa!

 • AnnaBrody

  To, że Pan preferuje taki tryb życia to już nie mój problem. A dzieci i młodzież mają dość miejsc na aktywność, które się im już znudziły więc kolejne jest zbędne.

 • Gienek

  Brodzianno usiądź przed telewizorem, zjedz chipsa, przepij piwem i zapal papierosa. Zatykaj skutecznie swoje tętnice. Porządna żarówka pod domem już w tedy wcale nie będzie Ci potrzebna. Ale nie skazuj na to samo dzieci i młodzieży.

 • AnnaBrody

  W naszej kochanej gminie Kalwarii mamy
  już dość bez sensownych miejsc za kasę podatników jest nowa hala
  sportowa jeszcze wam mało…widzicie może 2 dzieciaków z
  deskorolką to od razu pomysł żeby im zrobić skatepark… pewnie
  zróbmy sobie i kolejne bez sensowne miejsce zamiast dokończyć
  budowę chodników które są tak bardzo potrzebne bo po zmroku idąc
  przez wieś człowiek ze strachu przed nadjeżdżającym z prędkością
  samochodem nie wie gdzie ma uciec bo chyba najlepiej to „rowami”
  chodzić. A oświetlenie dróg jest fatalne u mnie pod domem jest
  latarnia która świeci gorzej niż zwykła kuchenna żarówka bo po
  wymieniali stare dobre żarówki na nowe które nie świecą więc
  jadąc samochodem widzisz ale prawie nic. A Panowie skoro tacy mądrzy
  to niech znajdą inwestorów albo sami kasę wyłożą jeśli mają a
  nie z gminy ciągną na BZDURY!!

 • szydera

  rozumiem, że to sarkazm

 • pomoc w skate parku

  tyle sie namenczylismy zeby zebrac te podpisy a wy tak sie odwcieczacie?

 • xz

  W sumie to tą kasę można przeznaczyć na naukę pisania dla ciebie, ponieważ strasznie z tym kiepsko.

 • zx

  kto miał taki durny pomysł.mało to potzreb w gminie.tym Panom juz podziekujemy

 • edo

  Z całym szacunkiem dla pomysłu ale większy pożytek byłby gdyby gmina zajeła się porządnie problem kanalizacji w mieście