CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotowało ofertą zajęć stałych dla dzieci, młodzieży i dorosłych na rok szkolny 2015/2016. Zachęcamy do zapoznania się nimi, bo jest z czego wybierać.

 

Ciekawie zapowiadają się zajęcia taneczno-ruchowe w trakcie zajęć dzieci  uczą się  podstaw baletu oraz przygotowują układy taneczne, które prezentują szerszej publiczności w trakcie różnego rodzaju przeglądów tanecznych i imprez kulturalnych.

W ofercie znajdują się zajęcia dostosowane do wieku, zainteresowań oraz możliwości uczestników pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, którzy motywują, nauczają, pomagają doskonalić oraz poznawać techniki spędzania wolnego czasu. Uczestnicy mają szansę poznać swoje ukryte zdolności – informuje CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej

Zespół „Migotki” powstał we wrześniu 2009 roku, jego instruktorką była Janina Kamińska. Od września 2013 r. zespół prowadzić będzie Karolina Moskal- Flaga – swoje pierwsze kroki taneczne stawiała w Zespole Tanecznym „Retro”. Dziś jest jego choreografką.

Karolina Moskal- Flaga w 2008 roku ukończyła kwalifikacyjny kurs instruktora tańca o specjalizacji taniec współczesny. W 2010 roku kształciła się w Pineapple Dance Studio w Londynie, gdzie ukończyła kurs technik street dance’owych – zachęca CKSiT  W 2011 roku założyła Studio Tańca „R”, które dziś na swoim koncie ma wiele sukcesów na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Znane jest także z programu „Mam talent”. W 2012 roku, zdobyła tytuł „Dance Hall Queen” na Jamajce. Doświadczenie w pracy z dziećmi i z młodzieżą nabywa od 8 lat. Oprócz zajęć taneczno-ruchowych dla dzieci prowadzi również taniec współczesny, jazz, modern jazz, broadway jazz, lirycal jazz, hip hop, house, dance hall, podstawy tańca klasycznego i zumbę fitness.

Zajęcia w soboty w godzinach: 10:15-11:00 dzieci od 5 do 7 lat, 11:00-12:00 dzieci od 10 lat, 12:00-13:00 dzieci powyżej 10 lat. Opłata 10 zł miesięcznie. Zapisy do 17.

Akademia Młodego Filmowca to zajęcia dla młodzieży wprowadzające miłośników kina w pasjonujący świat film tez wyglądają obiecująco.

Zajęcia te będą poruszały sferę teoretyczną m.in. etapy produkcji filmowej, cały przebieg produkcji, wszystkie dokumenty, sposoby finansowania jak i praktyczną, czyli przygotowywanie własnych projektów filmowych.

Będą rozmawiać także o mediach np. ich roli w życiu człowieka, ich cechach. Od czasu do czasu obejrzą jakiś ciekawy film, klasykę i tak, jak działają dyskusyjne kluby filmowe, rozmawiać będziemy na temat tego filmu.

Spróbować go zanalizować, zinterpretować jak robi się to z wierszami. Zajęcia będą odbywać się we wtorki o 16:30, dwa razy w miesiącu. Opłata miesięczna 15 zł. Na zajęcia pokazowe zapraszamy 22. września o godz. 16:30 do „Starego kina”,ul. Mickiewicza 4. Zajęcia prowadzi Mateusz Gonciarczyk, absolwent Organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego

Będzie też Astronomia dla każdego – Poznaj wszechświat czyli olbrzymi tort pełen niespodzianek!. Poznaj rodzaje obiektów w kosmosie, poznaj słoneczne imperium, Mleczną Drogę, zrób zdjęcie nocnego nieba, obserwuj niebo. Zajęcia raz w miesiącu w czwartki o godz. 16:00. Zajęcia pokazowe i zapisy w czwartek, 24. września o godz. 16:00 w „Starym Kinie”, ul. Mickiewicza 4. Zajęcia prowadzi Jarek Leski.

Można rozwijać swoje zdolności i zainteresowania na następujących zajęciach:

– przedprzedszkole
– plastyka
– plastyka dla najmłodszych
– akademia młodego filmowca
– astronomia dla każdego
– kółko dziennikarskie
– migotki (zajęcia taneczno- ruchowe)
– taniec nowoczesny
– aerobik
– pilates z elementami jogi
– zumba
– robotyka

Zapisy trwają w Centrum Kultury Sportu i Turystyki przy ul. Mickiewicza 4. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 33 873-37-71.