Ten koncert na długo zapadnie w pamięć, a to za sprawą cudownego głosu Magdy Steczkowskiej i wyjątkowemu klimatowi Bazyliki Kalwaryjskiej, która w niedzielny wieczór nabrała zupełnie nowych barw i wypełniła się wyjątkową muzyką

Magda Steczkowska wraz z Michałem Jurkiewiczem, multiinstrumentalistą, na zakończenie świątecznego okresu Bożego Narodzenia zaśpiewała najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne wykonanych przy akompaniamencie nastrojowego brzmienia fortepianu, a także klasztornych organów.

Były też utwory autorskie, które łączy tradycyjną magię świąt ze współczesnym wykonaniem, nie zabrakło też wspólnego śpiewania kolęd z publicznością, śpiewał też Ojciec Kustosz Azariasz Hess.

Niezapomnianą, świąteczną atmosferę, stworzyła też wyjątkowa gra światła przygotowana specjalnie na tę okazję, oraz szopka Kalwaryjska, przy której śpiewała utalentowana wokalistka.

Tym własnie koncertem w Bazylice Kalwaryjskiej Magda Steczkowska zakończyła trasę koncertową, którą rozpoczęła tuż po Świętach, artystka podkreślała wielokrotnie, że własnie ten świąteczny czas jest jej ulubionym i czeka zawsze na niego z utęsknieniem

Magda Steczkowska to polska wokalistka związana z zespołem Indigo. Chórzystka, altowiolistka, swego czasu była menedżerką Justyny Steczkowskiej. Na polskiej scenie muzycznej debiutowała w 2001 roku. Jako muzyk sesyjny ma na swoim koncie ponad 50 płyt.

Natomiast pierwszy solowy krążek …nie na zawsze ukazał się w lutym 2016 roku, promował go utwór Gdzieś bez nas w duecie z Kubą Molędą.