W ciągu zaledwie kilku godzin strażacy gasili cztery  pożary na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska, w Kalwarii i Brodach płonęły trawy, w Przytkowicach spłonęła stodoła.

Strażacy ochotnicy z OSP Kalwaria Zebrzydowska w piątek mieli ręce pełne pracy, najpierw o godzinie 14:20 zostali  wezwani do pożaru nieużytków w  Brodach.

Zadaniem strażaków było ugaszenie ognia oraz zabezpieczenie terenu przed rozprzestrzenieniem się pożaru. Spłonęło około 4 hektary nieżytów. na miejscu byli obecni również druhowie z OSP Zebrzydowice, OSP Zarzyce Wielkie, OSP Leńcze, OSP Brody oraz strażacy z JRG Wadowice.

Po ugaszeniu traw w Brodach zostali wezwani do pożaru trawy na ulicy Długiej, a po zakończeniu akcji zostali przekierowani na ulicę Dworcową gdzie również płonęła trawa,  na ulicy Długiej paliło się około 50 arów. Na miejscu obecni byli również druhowie z OSP Stanisław Dolny oraz strażacy z JRG Wadowice.

To nie był koniec ich pracy w tym dniu, bowiem o 22:00 zostali  wezwani do pożaru stodoły w Przytkowicach. Po dotarciu na miejsce okazało się że budynek jest cały w ogniu. Budynku niestety nie udało się uratować. Na miejscu działały również zastępy z OSP Przytkowice, OSP Zebrzydowice oraz JRG Wadowice.

{Foto:OSP Kalwaria}

 

  • smog

    Czy złapano jakiegoś podpalacza? Bezmyślni Ci ludzie, nie dość że stwarzają zagrożenie dla innych to produkują smog w ilościach hurtowych.