W miniony weekend Kalwaria Zebrzydowska świętowała święto miasta. W pierwszy dzień publiczność bawiła się w rytmach Disco Polo zagrały zespoły Milano, Andre, na zakończenie wystąpił Grzegorz Hyży.

W sobotę na scenie królowały zespoły Disco Polo Milano, Andre, zespoły  te zapełniły trybuny stadionu Kalwarianka,  a zabawa trwała też bezpośrednio pod sceną, mało tego cześć publiki doskonale znała teksty piosenek i śpiewała je wspólnie z wykonawcami.

Poza  zespołami  disco-polo na scenie zaprezentowała się formacja Shaman z zaprzyjaźnionej z Kalwarią Lewoczy oraz lokalna formacja Official We Mgle.

W niedziele na scenie pojawiły się lokalne zespoły chór kobiet z Leńcz, zespół regionalny Sami Swoi, Migotki i Kalwaryjska Orkiestra Dęta.

Publiczność zobaczyła też pokaz trialu rowerowego w wykonaniu ekipy z AQUILA WADOWICE, sporą porcję braw otrzymał człowiek-flaga, czyli Łukasz Świrk, który zaprezentował swoje kapitalne umiejętności.

Widownie zabawiał kabaret Nowaki, który zaprezentował swoje najlepsze numery ubarwiając swój występ wątkami związanymi z Kalwarią i okolicą.

Wystąpił też zespół ZGREDYBILLIES a na zakończenie na scenie pojawił się Grzegorz Hyży, który największe grono fanów ma wśród nastolatek, których pod sceną zgromadziło się sporo i to one najlepiej bawiły się podczas występu tego wokalisty.

W czasie Dni Kalwarii można było tez zobaczyć Grupę Rekonstrukcji Historycznej ,,Breda” i ich wozy bojowe, a sporo radości zapewnili najmłodszym strażacy ochotnicy z OSP Kalwaria Zebrzydowska dzięki wysięgnikowi, były też prezentacje ekologiczne.

Już na zakończenie organizatorzy zaprosili na kolejne Dni Kalwarii, za rok mają one być wyjątkowe bowiem przypadną na 400-lecie lokalizacji Kalwarii Zebrzydowskiej. 

 

 • Zocha

  Poprawność mówionego i pisanego języka w Polsce zanika. Teraz na portalach więcej tekstów jest z tzw. „bykami” niż bez nich. A sprawa przecinków, kropek i poprawnej odmiany dla większości osób jest niczym „czarna magia”… niestety 🙁

 • GrammarNazi

  Nigdy nie czytałem artykułu przepełnionego taką ilością błędów! To jest skandal, że na tak poważnej stronie pozwalacie sobie na tak banalne błędy, jak „w sobote”, czy „widownie” (słowo zostało użyte w innym kontekście niż liczba mnoga widowni). Nie liczę oczywiście błędów składniowych i merytorycznych, o aspektach technicznych (takich jak błędne wytłuszczenie tekstu) nie wspominając.

 • wonwon

  Do luda: W świętey Kalwaryi występuje się gratis.

 • Mieszkańcy Kalwarii

  Ile kosztował występ szanownego pana Ormantego i jego nieumiejętność odpowiadania na pytani zadawane przez publiczność.Byli byśmy bardzie zadowoleni z mniej znanego wykonawcy a pieniądze wyjebane na pana Hyżego można było przeznaczyć na pokaz sztucznych ogni gdyż zapewniło by to rozrywke nielicznie zgromadzonej publice. Proźba do pana butmistrza i pana Burtka o bardziej rozsądne wydawanie naszych pieniędzy

 • lud

  Bardzo wiele zapewne osób chciało by się dowiedzieć ile kosztowało tak zwane występowanie tych artystów za pieniądze.Tak na marginesie pieniędzy wyrzuconych w błoto które można by spożytkować w pożyteczniejszy sposób.

 • kalwarianin

  GDZIE BYŁ POKAZ SZTUCZNYCH OGNI JA SIĘ PYTAM?