Dni Kalwarii

Kolejne Dni Kalwarii za nami na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły, a publikę rozgrzały występy Elektrycznych Gitar i Papa D.

Dla nas tegoroczne Dni Kalwarii były wyjątkowe, przez ostatnie dwa dni uruchomiliśmy Radio Kalwaria, coś czego w Kalwarii jeszcze nie było. Ten projekt realizowany jest wspólnie przez portal NaszaKalwaria.pl i Kalwarya.pl, pomysł został bardzo dobrze odebrany i Radio Kalwaria będziemy rozwijać, niebawem nas usłyszycie ponownie.

Radio Kalwaria można było słuchać w dowolnym miejscu i każdym zakątku nie tylko Kalwarii Zebrzydowskiej ale praktycznie w każdym miejscu na Ziemi, nadawaliśmy bowiem za pomocą Internetu. To pierwsza i nie ostatnia taka audycja.

Nadawaliśmy z hotelu Kalwarianka, dzięki uprzejmości CKSiT – dziękujemy im za gościnę, w studio gościliśmy lokalne zespoły muzyczne jaki sportowców było bardzo dużo pozytywnej energii, opowiedzieliśmy też o Kalwarii jakiej nie znacie.

W sobotę na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły muzyczne Soul Taker, Black Jar, We mgle i to właśnie te kapele rozkręciły kalwaryjską publiczność, a najgoręcej było w czasie występu Elektrycznych Gitar.

W czasie swoich występów sporo braw zebrali karatecy z kalwaryjskiego Klubu Seido Yuku Karate i Miejska Orkiestra Dęta z Kalwarii Zebrzydowskiej, a puchar Burmistrza zgarnęli Stolarze pokonując Obuwników 8:2.

W niedzielę podobnie jak w sobotę okazję występu przed kalwaryjską publicznością otrzymali młodzi artyści z naszej okolicy: zespoły taneczne z CKSiT i Intenso, zaprezentowali się też uczniowie Szkoły Muzycznej z Kalwarii i laureaci konkursów muzycznych organizowanych przez CKSiT.

Na finał tegorocznych Dni Kalwarii zaproszono zespół Vena Valley, Hak i Przyjaciele, jednak to występ Pawła Stasiaka z zespołem Papa D. rozgrzał publikę, szczególnie tą zgromadzoną pod sceną. Okazało się z lokalna publiczność zna teksty zespołu i wraz z zespołem śpiewała najbardziej popularne piosenki.

Poza Dniami Kalwarii też sporo się działo poza stadionem Kalwarianki w sobotę otwarto wystawę „Anioły Karola Malczyka” a w czasie Dni Dawcy Szpiku jaki zorganizowano na placu przed kościołem udało się pozyskać 171 potencjalnych Dawców Szpiku, o tych wydarzeniach już niebawem u nas.

Teraz szczególnie młodzi czekają na kolejną dużą imprezę a będzie to Kalwaria Summer Fest. Organizatorzy już zapraszają do udziału w niej i mówią, że będą to dwa dni szalonej imprezy pod gołym niebem, dla fanów sportu i dobrej muzyki. Koncert Rasmentalism, zawody pumptrackowe Fox Just Pump It, turnieje piłki nożnej, koszykówki i siatkówki plażowej, to zaledwie namiastka tego, co wydarzy się w ostatni weekend wakacji na kalwaryjskiej ziemi.

Kalwaria Summer Fest zaplanowano na koniec wakacji 29-30 sierpnia 2015 o tym też więcej u nas, nad tą imprezą jak i nad Dniami Kalwarii sprawujemy patronat medialny.