W sobotę 17 czerwca o godz. ok 16.00 – rozpoczynają się Dni Lanckorony, przewidziany jest szereg atrakcji dla mieszkańców oraz turystów, wystąpi też zespół Baciary.

W pierwszym dniu Pokaz zorganizowany przez koło Myśliwych z Lanckorony. Jedno z najstarszych w Polski sięgające legendarnej tradycji polowań pod wzgórzem lanckorońskim, które prowadził Król Kazimierz Wielki założyciel i pierwszy lokator Lanckorony.

W drugi dzień odbędzie Jarmark Świętojański miejsce Rynek w Lanckoronie. Rozpoczęcie godz 11:00. Podczas Jarmarku będzie można na centralnym placu w Lanckoronie podziwiać stoiska ustawione według wzoru zgodnie z rycinami z XVIII gdzie rynek był centralnym miejscem życia tej historycznej miejscowości.

Koła Gospodyń Wiejskich oraz inne stowarzyszenia organizacje pozarządowe a także twórcy artyści, lokalni będą prezentować swoje wyroby. Gliniane garnki, koronki, wyroby z drewna, szkła a także odbędzie pokaz kulinarny gdzie każdy będzie mógł podziwiać smak i aromat  przysmaków Lanckorońskiej kuchni.

Dodatkowa atrakcja będzie kolorowy wystój Jarmarku. Wszystkie Stowarzyszenia będą ubrane swoje stroje regionalne pięknie ukwiecone stragany i atmosfera, jaka panuje podczas Jarmarku Świętojańskiego w Lanckoronie oraz niezapomniany urok rynku dopełniają pełną formę i charakter wydarzenia, jaki od lat jest wizytówką Lanckorony.

Tego typu impreza od lat sprowadza rzeszę turystów do Lanckorony najwięcej oczywiście z Krakowa. To o nich szczególnie zadbali organizatorzy przygotowując wiele niespodzianek i prawdziwą kulturową ucztę.

Jarmark Świętojański integralnie wchodzi w skład Obchodzony dzień wcześniej Dni Lanckorony.

Organizatorem jest Gmin Lanckorona oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie przy współudziale Stowarzyszeń Kół Gospodyń Wiejskich z Lanckorony, Izdebnika, Skawinek, Jastrzębi i Podchybia. Podczas kiermaszu będą się prezentować miejscowi twórcy – malarze, rzeźbiarze, garncarze, oraz inni, którzy po przeprowadzce z innych rejonów kraju znaleźli swoje miejsce właśnie w Lanckoronie.

Na zakończenie odbędą się ludowe występy pieśni i tańca z repertuarem związanym z historiografią, kulturom i folklorem z terenów Lanckorony.