pks15-86

Ostatni tydzień Dni Papieskich organizowany przez Parafialny Klub Sportowy św. Józef z Kalwarii Zebrzydowskiej obfitował w wydarzenia sportowe. Była piłkarska majówka, turniej piłki nożnej, zmagania w piłce siatkowej i tenisa.

 

Ostatni tydzień Dni Papieskich wypełniony był zmaganiami sportowymi na początek zorganizowano „Piłkarską Majówkę”, naprzeciw siebie stanęły drużyny: policjantów, księży, strażaków oraz rodziców dzieci PKS Św. Józef.

W tym turnieju najlepsza okazała się drużyna rodziców dzieci PKS Św. Józef w pięknym stylu zgarnęła Puchar za I miejsce , II miejsce wywalczyli strażacy III przypadło w tym roku księża wygrywając z policjantami, którzy bronili tytułu, jednak w tym roku byli w nieco słabszej formie co przełożyło się tylko na IV miejsce.

W niedzielę 24 maja na hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się turniej piłki nożnej z okazji XVIII Dni Papieskich. Turniej był zorganizowany dla chłopców z rocznika 2006/2007 i 2004/2005.

W grupie młodszej najlepszą drużyną okazała się Akademia Piłkarska Wisła Brzeźnica przed dwoma drużynami z Parafialnego Klubu Sportowego Św. Józef, a w grupie starszej pierwsze dwa miejsca zdobyli zawodnicy z „Józefa”.

W rozgrywkach uczestniczyły, także drużyny z Korony Skawinki, PUKS Karol Wadowice oraz Szkoła Podstawowa z Stanisławia Górnego.

Rajd Papieski był najbardziej ekstremalnym zmaganiem się ze sobą. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych uczestnicy rajdu bardzo ambitnie realizowali swoje zadania postawione im przez organizatorów – mówią organizatorzy i dodają Wielkie podziękowania należą się 3 Szczepowi Harcerskiemu „Cedron” 8 Drużynie Starszoharcerskiej ”Aquarius”, którzy bardzo profesjonalnie przygotowali każdy szczegół rajdu papieskiego dzięki czemu uczestnicy mimo deszczowej pogody ciągle mieli uśmiech na twarzy.

Środa natomiast należała do tenisistów stołowych, w tym dniu rozegrano ponad 100 meczy, ale dzięki perfekcyjnej organizacji wszystkie mecze przebiegły sprawnie i bez żadnego problemu. W czwartek rywalizowano w rozgrywkach piłki siatkowej.

Dni papieskie zakończy jutrzejszy Koncert laureatów Przeglądu Pieśni Religijnej, Poezji Religijnej Recytowanej, wręczenie nagród dla zwycięzców Konkursu Wiedzy o bł. Janie Pawle II i konkursu plastycznego oraz konkurencji sportowych w auli WSD OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.