Parafialny Klub Sportowy „Św. Józef” z Kalwarii Zebrzydowskiej już po raz XVIII organizuje Dni Papieskie. Rozpoczną się Mszą Świętą 18 maja, zakończą koncertem laureatów 30 maja. Tegoroczne hasło XVIII Dni Papieskich – „Miłość wam wszystko wyjaśni”

Tegoroczne hasło XVIII Dni Papieskich – „Miłość wam wszystko wyjaśni” jest nawiązaniem do wiersza Karola Wojtyły: Miłość mi wszystko wyjaśniła” i bardzo mocno wpis uje się również w tematykę Światowych Dni Młodzieży w Krakowie: „Błogosławienie miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią.” W diecezji krakowskiej orędzie miłosierdzia wybrzmiało bardzo mocno dzięki dwóm apostołom mianowicie św. Faustynie i Janowi Pawłowi II, którzy całe życie poświęcili, aby mówić o niezgłębionym Bożym miłosierdziu.

 

Trzeba sobie odpowiedzieć bardzo często na pytanie: kim jestem? albo kim chcę być?, żeby móc w sposób najpełniejszy, dla korzyści wszystkich, określić, co należy zrobić, by być miłosiernym. To jest takie ważne, ponieważ świadomość tego jak bardzo Bóg mnie umiłował, jak wiele dla mnie zrobił, jak każdy człowiek jest dla Niego wyjątkowy, pozwala mi samemu być miłosiernym. Jest to perspektywa, która pozwala lepiej zrozumieć świat i drugiego człowiek – piszą organizatorzy zapraszając do udziału w Dniach Papieskich i dodaja Być miłosiernym to być otwartym dla każdego człowieka, umieć każdego wysłuchać i starać się zrozumieć . To nieczynienie niczego na siłę i nieuszczęśliwiane go, jeśli tego nie chce. Wola musi istnieć po obu stronach, bo prawdziwa miłość przede wszystkim pragnie dobra dla drugiej osoby.

Organizatorzy Dni Papieskich przypominają, że można się jeszcze zgłaszać, jednak trzeba zaznaczyć, że w tym roku została zmieniona forma nadsyłania chęci do udziału. Każdy chętny, chcący wziąć udział w tegorocznych Dniach Papieskich będzie musiał nadesłać zgłoszenie drogą elektroniczną poprzez formularze zgłoszeniowe, które znajdują się na stronie organizatora w zakładce: FORMULARZE.

Każde zgłoszenie zostanie potwierdzone mailem zwrotnym.
Lista zakwalifikowanych uczestników zostanie podana 9 maja na stronie www.pksswfozef.pl
W przypadku braku uczestnika na liście lub wątpliwości prosimy o kontakt:

 • Dawid Mrożek Tel. 606 832 456
 • Ewa Frosztęga Tel. 513 147 582

W tym roku nowością jest też nowe logo jakie będzie towarzyszyć tegorocznym Dniom Papieskim.

Zaplanowano miedzy innymi Przegląd Poezji Religijnej Recytowanej, Przegląd Muzyki Religijnej, będzie też konkurs fotograficzny.

Odbędą się rozgrywki piłki siatkowej klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych, rozgrywki tenisa stołowego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych.

Ciekawie zapowiada się mecz piłki nożnej dzieci klas1-2 i 3-4 szkół podstawowych z gminy Kalwaria Zebrzydowska o puchar ks. Proboszcza Wiesława Cygana. A także Piłkarska Majówka – turniej piłki nożnej między drużynami policjantów, nauczycieli, księży, strażaków oraz rodziców dzieci PKS Św. Józef

Przeprowadzony zostanie też Konkurs Wiedzy o bł. Janie Pawle II w Zespole Szkół im. KEN w Kalwarii

Tradycyjnie Dni Papieskie zwieńczy Koncert laureatów Przeglądu Pieśni Religijnej, Poezji Religijnej Recytowanej, wtedy też w auli WSD OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej nastąpi wręczenie nagród.

 

 

XVIII Dni Papieskie w Kalwarii Zebrzydowskiej

Miłość Wam wszystko wyjaśni”

 • PONIEDZIAŁEK – 18 MAJA

 

18.00 – Msza św. w kościele parafialnym p.w. Św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej – Inauguracja XVIII Dni Papieskich

 • WTOREK – 19 MAJA

9.00 – Inauguracja wystawy prac plastycznych i fotograficznych w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

9.00 – Eliminacje Przeglądu Pieśni Religijnej w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

 • ŚRODA – 20 MAJA

9.00 – Eliminacje Przeglądu Poezji Religijnej Recytowanej w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

 • CZWARTEK – 21 MAJA

9.00 – Eliminacje Przeglądu Muzyki Religijnej w wykonaniu instrumentalnym w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

 • PIĄTEK – 22 MAJA

18.00 –Droga Krzyżowa na Kalwaryjskich Dróżkach

 • SOBOTA – 22 MAJA

16.00 – Piłkarska Majówka – turniej piłki nożnej między drużynami policjantów, nauczycieli, księży, strażaków oraz rodziców dzieci PKS Św. Józef

 • NIEDZIELA – 24 MAJA

Rozgrywki piłki nożnej dzieci szkół podstawowych z gminy Kalwaria Zebrzydowska o puchar ks. Proboszcza Wiesława Cygana

13.00 – klasy I-II i 15.00 – klasy III-IV

 • PONIEDZIAŁEK – 25 MAJ

9.00 – Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II w Zespole Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej

 • WTOREK – 26 MAJ

9.00 – Harcerski Rajd Papieski

 • ŚRODA -27 MAJ

15.00 – Rozgrywki tenisa stołowego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej

 • CZWARTEK – 28 MAJ

10.00 – Rozgrywki piłki siatkowej młodzieży w wieku gimnazjalnym o Puchar Dyrektora ZSiPO w Hala przy ZSiPO im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zeb.

10.00 – Rozgrywki piłki siatkowej młodzieży w wieku ponadgimnazjalnym o Puchar Starosty Wadowickiego w Hali Sportowej przy ZS nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zeb.

 • SOBOTA 30 MAJ

16.00 – Koncert laureatów Przeglądu Pieśni Religijnej, Poezji Religijnej Recytowanej, wręczenie nagród dla zwycięzców Konkursu Wiedzy o bł. Janie Pawle II i konkursu plastycznego oraz konkurencji sportowych w auli WSD OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej