dni15-83

Ponad 1.500 uczestników nie tylko z gminy ale też z powiatu i województwa wzięło udział w XVIII Dniach Papieskich. Tegoroczne spotkanie było rekordowe pod wieloma względami i zakończyło się dużym sukcesem organizatorów. Dni odbywały się pod hasłem „Miłość wam wszystko wyjaśni”.

Dni Papieskie organizowane przez Parafialny Klub Sportowy św. Józef każdego roku spotykają się z olbrzymim zainteresowaniem dzieci i młodzieży całej okolicy nie inaczej było też w tym roku, wystarczy dodać, że w tegorocznych Dniach udział wzięła rekordowa liczba uczestników – ponad 1.500, rozdano 400 nagród. Tylko w Turnieju Piłki Siatkowej wystartowało 200 zawodników z 24 zespołów i to z całej Małopolski.

Dni Papieskie zostały oficjalnie rozpoczęte w poniedziałek 18 maja Mszą Świętą, a w kolejnych dniach zostały zorganizowane konkursy plastyczny, fotograficzny, poezji i pieśni religijnej, konkurs z wiedzy o Janie Pawle II, turniej piłki siatkowej czy turniej tenisa stołowego.

W dniu wczorajszym Aula Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej wypełniła się w nadkomplecie i przepełniona została radością i uśmiechami od najmłodszych po najstarszych, występowi nagrodzonej młodzieży i dzieci towarzyszyły całe rodziny.

Całość Dni Papieskich zakończył koncert laureatów, ich występy jeszcze raz potwierdziły, że mamy w okolicy sporo talentów. Gala Dni Papieskich rozpoczęła się od doskonałe wykonanego hymnu Światowych Dni Młodzieży jakie odbędą się w Krakowie w 2016 r.

Podczas Gali Laureatów zaprezentowali się najlepsi i nagrodzeni w Konkursie Pieśni i Poezji Religijnej, od najmłodszych przedszkolaków aż po młodzież ze szkół średnich, nagrodzono też młodych wstępujących w konkurencjach sportowych

Gala to też okazja do podziękowania i takich nie zabrakło, szczególnie dla organizatorów osób z Parafialnego Klubu Sportowego św. Józef, których bezinteresowna praca przyniosła wielkie owoce i mnóstwo radości dzieciom i ich rodzicom.

Organizatorzy również władzom gminnym i powiatowym, Centrum Kultury, Bibliotece, Seminarium oo. Bernardynów, i wielu organizacją i sponsorom którzy współpracowali w czasie trwania Dni Papieskich w Kalwarii.

W tym roku organizatorzy zadbali też o pełną relacje z Dni Papieskich w tym celu stworzono też stronę internetowa gdzie na bieżąco pojawiały się informację o poszczególnych wydarzeniach jak i bardzo bogata galeria zdjęć zachęcamy też do jej odwiedzin – Więcej informacji na dnipapieskie.pksswjozef.pl